Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Владислав Скальський: Важливо, щоб соціальні програми, які існують на рівні держави, області, органів місцевого самоврядування були сконструйовані із застосуванням адресного підходу

Дата: 27.11.2019 09:17
Кількість переглядів: 84

26 листопада в обласному молодіжному центрі «Квадрат» презентували «Карту пріоритетів 2020» Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА.

Під час презентації були присутні керівники управлінь та відділів профільного департаменту облдержадміністрації, начальники підрозділів районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення, молодь, представники інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації.

В обговоренні ключових напрямків та пріоритетів структурного підрозділу ОДА взяли участь голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський спільно із заступником Ігорем Івасюком.

«Я переконаний, що саме в такому відкритому форматі ми повинні розглядати основні напрямки своєї роботи на найближчий період, а також перевірити, наскільки вони синхронізовані з Програмою діяльності Уряду. Сьогодні, спілкуючись на тему соціальної та молодіжної політики, ми маємо поговорити про те, яким чином вона повинна відповідати очікуванням людей, як зростає важливість соціального напрямку держави. Важливо, щоб соціальні програми, які існують на рівні держави, області, органів місцевого самоврядування були сконструйовані із застосуванням адресного підходу. Важливим чинником залишається фінансовий, але нам потрібно визначати пріоритети та формулювати свою діяльність таким чином, щоб забезпечувати максимальне охоплення та ефективність реалізації цих програм», - підкреслив Владислав Скальський.

Голова облдержадміністрації також зазначив, що на сьогодні особливо важливою є самоідентифікація української молоді, яка є рушійною силою змін. Також пріоритетом залишається увага до потреб літніх людей та інших категорій осіб, які цього потребують.

«Для нас важливо не лише обговорити завдання, а й познайомити із тими людьми, які безпосередньо відповідають за ті чи інші напрямки роботи. Тут присутні наші колеги на районному і міському рівні, соціальні партнери з різних установ, організацій та громадського сектору. Хотілося б сказати, що соціальна політика – це саме той напрям, який охоплює весь спектр життя людини, починаючи від народження», - зауважила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна.

На початку присутні переглянули відеоролик «Вінниччина соціальна».

Презентація «Карти пріоритетів 2020» Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА відбулась у форматі панельного обговорення, під час якого кожен із учасників презентував свій напрям діяльності, поділившись досягненнями і результатами, пріоритетами роботи на 2020 рік.

До ключових пріоритетів і стратегічних цілей структурного підрозділу облдержадміністрації на 2017 – 2020 рр. належать такі напрямки як: забезпечення надання допомоги та соціальної підтримки пільговим категоріям громадян; надання якісних соціальних послуг та належних умов перебування у закладах соціальної сфери обласного рівня; покращення ефективності системи соціального забезпечення, обслуговування та надання соціальних послуг населенню; створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, а також заходи, спрямовані на формування самодостатньої сім’ї та її здатність до усвідомленого народження та виховання дітей.

У планах на 2020 рік – реалізація програм, спрямованих на підтримку дитячого населення області.

Вкрай важливим напрямком залишається започаткування програми соціальних послуг, в тому числі для дітей з інвалідністю. Це надасть можливість членам сімей осіб з інвалідністю працювати та отримати більше часу на власні справи.

Під час презентації «Карти пріоритетів 2020» також поінформували про реалізацію 20 державних програм у сфері соціального захисту населення за такими напрямками як: соціальна підтримка дітей пільгових категорій; адресні допомоги  (22 види: 18 – щомісячно, 4 – одноразово); забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, автомобілями; санітарно-курортне лікування громадян; соціальна підтримка чорнобильців та підтримка ветеранів війни; субсидії та пільги.

Під час зустрічі обговорили особливості розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, а також забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.  Варто зазначити, що пріоритетним напрямком 2020 року є будівництво дитячого будинку сімейного типу та приміщень для розташування малих групових будинків області.

Значна увага була приділена соціальним послугам на рівні об’єднаних територіальних громад.

Окремо презентували спектр державних стандартів соціальних послуг, які впроваджені у Вінницькій області, зокрема, такі як: догляд (догляд вдома та денний); соціальний супровід; послуга соціальної адаптації; послуга соціальної інтеграції та реінтеграції; надання притулку; кризове та екстрене втручання; догляд та виховання в умовах, наближених до сімейних; консультування та інформування; представництво інтересів; соціальна профілактика; натуральна допомога; послуга фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору; послуга перекладу жестовою мовою; тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю.

Стосовно послуги «соціального таксі», то наразі в області діють служби перевезення для людей з інвалідністю. Відповідні служби діють і при територіальних центрах у районах області.

На Вінниччині також успішно апробовано Державний стандарт соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. На сьогодні пілотний проєкт продовжує діяти, тож за рахунок коштів обласного бюджету ця послуга вже впроваджується в регіоні. У 2019 році послугою скористалися 119 родин з 16 районів області та м.Вінниці. Загалом, проведено 14 заїздів для сімей, які виховують дітей з важкими формами інвалідності.

Наразі фахівці Вінниччини також вивчають досвід та реалізують послугу раннього втручання.

«Комплекс завдань, які стоять перед нами під час реалізації державних бюджетних програм, можуть бути досягнуті лише у процесі ефективної взаємодії між обласним департаментом та районними і міськими управліннями праці та соціального захисту населення. Ми ставимо перед собою такі базові завдання як: збереження діючих механізмів, які використовуємо в оперативній роботі сфери соціального захисту населення на районному і міському рівнях, а також, безумовно, розгортання фронт-офісів в об’єднаних територіальних громадах, що дозволить наблизити соціальні послуги до громадян на місцях», - зауважила Наталя Заболотна.

«Реформа децентралізації виходить на новий якісний рівень. Якщо ми говоримо про фронт-офіси, то вони повинні бути забезпечені саме на рівні об’єднаних територіальних громад, що передбачено закономірними процесами децентралізації», -  підкреслив голова ОДА Владислав Скальський.

Окрема увага була приділена реалізації 6 обласних комплексних цільових програм.

Зокрема, йшлося про Комплексну цільову програму підтримки учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2016 – 2021 роки. На Вінниччині триватиме реалізація заходів, спрямованих на збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров'я учасників бойових дій, а також членів їх сімей та членів сімей загиблих, досягнення соціально-психологічного благополуччя, соціальної адаптації, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психологічних травм.

Чимало заходів передбачено у рамках Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2019-2021 роки заплановано розширити перелік соціальних послуг, впровадити інноваційні соціальні послуги з догляду і виховання дітей в сім’ях або в умовах максимально наближених до сімейних. Крім цього, передбачено розвиток транспортних служб із перевезення осіб з інвалідністю та впровадження європейських та міжнародних та державних стандартів доступності транспортних послуг, подальшу реалізацію Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення.

Важливими напрямками залишається надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, а також попередження торгівлі людьми, забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень