Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Актуальні питання формування ОТГ обговорили сьогодні в облдержадміністрації

Дата: 25.11.2019 15:09
Кількість переглядів: 74

22 листопада, під головуванням голови облдержадміністрації Владислава Скальського відбулося розширене засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.

Участь у засіданні взяли заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Про стан реформування органів місцевого самоврядування, впровадження реформи децентралізації  та подальші кроки розповів  радник Прем’єр-міністра України Іван Лукеря: «Наступного року відбудуться вибори до місцевих рад. Ключове завдання – не законсервувати ситуацію, не сконцентрувати неефективний стан, коли більша частина району не покрита об’єднаними громадами. Для того щоб вибори відбулися максимально ефективно і в найкоротший термін, необхідно забезпечити оптимальну систему адміністративно-територіального устрою на базовому районному рівні. Перспективні плани, які відповідають методиці формування і покривають 100% області, мають бути подані до 10 грудня».

Коментуючи ситуацію, Владислав Скальський зазначив: «Перше, що нам потрібно зробити -це забезпечити повсюдність самоврядування, що створить умови для наступних кроків підвищення ефективності і дозволить нам далі розвиватися. Відкритим залишається питання формування спроможних громад та мережі доступних послуг для об’єднаних територіальних громад».

В свою чергу, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України Сергій Шаршов поінформував про формування спроможних громад та мережі доступних послуг для ОТГ.

«Якщо оцінювати на якому етапі наразі ми знаходимося, то це активна фаза реалізації Закону про добровільне об’єднання територіальних громад. На сьогодні в Україні функціонує більше тисячі громад, які утворилися виключно на добровільній основі», – зазначив Сергій Шаршов.

Крім цього, про розробку перспективного плану формування територій громад Вінницької області ознайомив радник голови облдержадміністрації Олег Левченко. Він зазначив, що у будь-якому випадку громади об’єднуватимуться в адміністративному порядку. Тому зараз дуже важливо знайти порозуміння між територіями та разом планувати майбутнє в новому статусі.

Наразі в області затверджено Перспективний план формування територій громад Вінницької області, яким погоджено утворення 66 спроможних територіальних громад, із яких 46 вже створено.

Разом з тим, на даний час не утворено жодної об'єднаної територіальної громади у Могилів-Подільському, Крижопільському, Погребищенському, Чечельницькому та Ямпільському районах області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень