В Тиврові відкрито дві історичні виставки

Дата: 18.11.2019 16:14

Днями в Тиврові відкрились дві історичні виставки: в вестибюлі Тиврівської загальноосвітньої школи експонується виставка з історії Державного Герба України – «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», а в Тиврівському ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки в галузі науки розмістили комплект інформаційно-просвітницьких стендів про злочини Голодомору.

Матеріали виставки, присвячені Державному гербу України містять низку маловідомих та цікавих фактів з історії Державного Герба України як одного з основних атрибутів української державності. До неї увійшло багато досі невідомого ілюстративного матеріалу. Тут подані зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших. Окрім того, тут можна побачити, як зображували герб на монетах часів князя Володимира Великого, Української Народної Республіки, а також символіці Української Повстанської Армії.
Виставка, присвячена Голодомору, розповідає історію, яку повинні знати не лише в Україні, а й в усьому світі. Автори пояснюють, чому Голодомор є геноцидом та чому світове співтовариство має визнати його таким. Виставка створена за участі Українського інституту національної пам’яті, Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Міністерства закордонних справ України.