Дослідження овочів на вміст нітратів – це не видумка, а життєва необхідність

Дата: 31.10.2019 14:58

Якісне харчування дітей, в навчально-виховних закладах зокрема, - це найважливіший чинник зміцнення здоров´я дитини, а відтак і запорука   нормального фізичного й інтелектуального розвитку.

Засновники (власники) та керівники   навчально-виховних закладів є відповідальними за організацію харчування дітей в організованих дитячих колективах відповідно до  Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров´я України, Міністерства освіти і науки України від 01 червня 20015 року № 242/329, зареєстрованого у Міністерстві  юстиції України 15 червня 2005 року за № 661/10941.

Керівники навчальних закладів мають зобов’язання  перед батьками дітей про те, що будь-яка їжа, яка запропонована дітям, є безпеченою, корисною та приготовленою в закладі з дотриманням вимог чинного законодавства.

Щоденний контроль за організацією якісного та безпечного харчування покладається на засновників (власників) і керівників навчальних закладів, медичний персонал (або особу, яка відповідальна за організацію харчування дітей і призначена наказом керівника закладу). Це визначено Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63.

Вся харчова продукція та продовольча сировина, яка постачається у дитячі заклади має бути забезпечена документами, які гарантують її безпеку та доброякісність, це визначено п.10 ДСанПіН 5.5.2.008-01.

Однак, на практиці не завжди ці вимоги дотримуються, більшість керівників дитячих закладів  часто нехтують здоров´ям  дітей, використовуючи в дитячому харчуванні овочеву  продукцію, заготовлену від батьків, неперевірену лабораторно на вміст нітратів, радіонуклеїдів та наявність гельмінтозів.

З початку нового 2019-2020 н.р. керівники лише  2-х   загальноосвітніх шкіл   із 32-х, які функціонують у Тиврівському районі  та 3-х дошкільних навчальних закладів із 28-ми, проявили ініціативу та доставили овочеву продукцію, заготовлену від батьків для дослідження в лабораторії відокремленого структурного підрозділу «Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень»  ДУ ВОЛЦ МОЗ України.

За даними всесвітньої організації охорони   здоров´я саме вживання овочевої продукції  із високим вмістом   нітратів являється причиною виникнення більшості харчових отруєнь, в тому числі і серед дитячого населення.

З метою профілактики таких отруєнь  серед дитячого населення відокремлений  структурний підрозділ  «Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень»  ДУ ВОЛЦ МОЗ України (смт.Тиврів, вул.Сонячна,1)  готовий  проводити лабораторні дослідження овочевої продукції, яка буде використовуватися у харчуванні дітей.

Немирівський міжрайонний
відділ лабораторних досліджень