В районі почастішали випадки сказу тварин!

Дата: 22.10.2019 08:52

21 жовтня,  під керівництвом голови райдержадміністрації Віктора Бойка відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тиврівській райдержадміністрації. В засіданні прийняли участь голова комісії – перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Заворітний, члени  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації,  представники лісових господарств району,  Бушинський сільський голова Наталія Шеремет, представник Сутисківської ОТГ та головний редактор районної газети «Маяк» Володимир Усатюк. На засіданні комісії розглянуто питання щодо епізоотичної ситуації в с. Бушинка, смт Сутиски та в районі в цілому.

В Бушинці сказ виявили в корови – проінформувала присутніх голова Бушинської сільської ради, - власник тварини повідомив ветеринарну службу, що вона поводиться неприродньо. Зреагували оперативно – голову корови відправили на експертизу, депутати з ветеринарами пройшли вулицями села і вакцинували всіх доступних тварин. Власники зараженої корови їздять в Тиврів на вакцинацію. А взагалі, проблема дуже серйозна – лиси бігають по селу, як собаки.

Така ж ситуація і в Сутисках – звернень дуже багато, і в ветеринарну службу, і в селищну раду, - зауважив голова протиепізоотичної комісії Олександр Заворітний, - вражає відношення окремих громадян. В минулому році власник домогосподарства категорично відмовився вакцинувати тварин, а в цьому, після того як його покусав власний кіт, одразу звернувся до головного лікаря районної лікарні.

Так, підтвердив головний лікар Тиврівської ЦРЛ Олександр Присяжний, - вакцинація однієї людини обходиться бюджету майже в 1000 грн, а відповідальності за відмову від вакцинації тварини власник майже не несе. Сьогодні вакцинуємо 7 чоловік. Хворобу набагато легше попередити, ніж боротися з її наслідками.

Фермери покропили поля від мишей, нема мишей – нема кормової бази для лисів, - пояснив Ігор Пацаловський, голова Тиврівської спілки мисливців і рибалок, - лиси йдуть в село. А в межах населених пунктів відстріл заборонений. Ми робимо все можливе, але минулого року в ветлікарню здали лише 80 голів червоної лисиці. Один патрон коштує до 20грн, премія за голову 100 грн, і то далеко не в кожному населеному пункті. А ще ж небезпека самому мисливцю заразитися сказом. Можливо з 2 листопада, коли відкривається сезон полювання на хутрового звіра, ситуація покращиться.

Підсумовуючи засідання протиепізоотичної комісії, Віктор Бойко  наголосив, що слід поновити роз’яснювальну роботу серед населення територіальних громад, підключити навчальні заклади. Завдяки чому жителі району мають нарешті зрозуміти серйозність даної ситуації та не перешкоджати  імунізації домашніх тварин. Лише за повноцінної співпраці між всіма службами та органами місцевого самоврядування можливий дієвий результат та зменшення випадків сказу тварин.