Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Тиврові відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Дата: 16.10.2019 14:52
Кількість переглядів: 1594

Сьогодні, 16 жовтня, в смт Тиврів урочисто і офіційно відкрили комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр Тиврівського району».

У закладі вже рік проводять  комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, а також допомагають  їх соціальній адаптації. Інклюзивно-ресурсний центр покликаний забезпечувати методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років протягом усього навчання.  Послуги центру є безкоштовними для їх батьків. ІРЦ розташований на базі ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Тиврів та обслуговує дітей Тиврівського району  та Гніванської ОТГ. Фінансування закладу здійснюється за рахунок освітньої субвенції. 
На відкриття завітав голова Тиврівської райдержадміністрації Віктор Бойко, голова районної ради Ярослав Красовський, Тиврівський селищний голова Сергій Кицишин, начальник управління освіти, молоді та спорту Людмила Касянчук, меценати, керівники та педагоги навчальних закладів району, і головні учасники сьогоднішнього свята – працівники центру на чолі з керівником, Какулією Лідією Леонідівною. 
Всі діти повинні мати рівний доступ до освіти, до розвитку своїх творчих здібностей, - зазначив Віктор Бойко, - відкриття  інклюзивно-ресурсного центру дало можливість охопити навчанням дітей, які зазвичай позбавлені радості навчання. Щасливі дитячі обличчя, усмішки дітей та батьків стали щирою винагородою за складну роботу зі створення цього центру.
Для малечі спеціально обладнали кімнати, встановили тренажери. Вбиральню зробили доступною для дітей, а перед входом облаштували зручний пандус. У закладі отримують консультації та супровід і педагоги, які працюють в інклюзивних закладах району. Таким чином, вони зможуть адаптуватися до сучасних потреб інклюзії.  У центрі працюють  корекційні педагоги, а також учитель-реабілітолог. Проводяться  заняття вчителями- логопедами, вчителем-дефектологом, практичними психологами, а також із реабілітації дітей із порушеннями опорно-рухового апарату.
Для облаштування Тиврівського інклюзивно-ресурсного центру з державного бюджету було виділено  180 тис.грн. та 140 тис грн. виділено на психо-діагностичні методики для проведення комплексної оцінки.  Відкриття сильно б затягнулося без підтримки меценатів та благодійників, які не стояли осторонь проблеми підтримки дітей з особливими освітніми потребами та створення для них комфортного, безбар’єрного простору. Так благодійним фондом Кернел було виділено 13 тис. грн. для закупівлі і встановлення міжкімнатних і вхідних дверей. 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень