На Вінниччині відбувся IV-й Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР»

Дата: 15.10.2019 09:26

12 жовтня, у рамках відзначення на Вінниччині Дня захисника України та Дня Українського козацтва, у Центральному парку міста Вінниці відбулася військово-історична реконструкція подій Української революції 1917-1921 років, а саме: бою армії Української Народної Республіки проти білогвардійських підрозділів (військові формування Півдня Росії) та більшовицьких військ.

Зазначимо, що IV-й Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР» об’єднав понад 180 реконструкторів з усіх регіонів України, серед яких – учасники антитерористичної операції на сході України та операції Об’єднаних сил.

Цьогорічний фестиваль – особливий. Він присвячений пам'яті реконстркуктора, старшого лейтенанта Національної гвардії України Олександра Марківа, який загинув 27 вересня 2019 року на Світлодарській дузі у зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Олександр Марків був членом військово-історичного клубу «Повстанець» та неодноразово брав участь у проведені фестивалю.

IV-й Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР» організований співробітниками та волонтерами Комунального підприємства «Центр історії Вінниці» у співпраці з громадською організацією «Вінницьке історичне товариство» за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова.

За словами організаторів, основна мета заходу – це не лише показати силу єднання українського народу перед обличчям небезпеки, але й достовірно відтворити історичні події.

Традиційно для фестивалю, військово-історична реконструкція бою армії Української Народної Республіки проти білогвардійських підрозділів (військові формування Півдня Росії) та більшовицьких військ завершилася перемогою української національної армії.

Слава Героям! Героям Слава!