Понад 1000 зразків війскової техніки та спорядження часів УНР представлено на тематичній виставці у Вінниці

Дата: 13.10.2019 09:24

В рамках святкування Дня Захисника України й Дня українського козацтва у Вінниці на Майдані Незалежності 12 жовтня було відкрито виставку військово–технічних засобів доби Української революції 1917 – 1921 років.

Увазі вінничан та гостей міста було представлено декілька панцирників часів Першої світової війни, які були на озброєнні армій Бельгії, Франції та Німеччини до 1930-х років; серед них – знаменитий в Україні панцерник «Петлюра», який вже давно «прописаний» у Вінниці в КП «Центр історії Вінниці» та ГО «Жива історія», які і є основними організаторами цієї виставки.

«Нам важливо продемонструвати єдність різних дослідницьких груп та організацій з усіх куточків України, які переймаються вивченням історії нашої держави, особливо - періоду Українсько революції та Першої Світової війни. І ось сьогодні, під час святкування у Вінниці Дня Захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, яка є хранителькою всього козацтва України ми приймаємо тут реконструкторів, істориків, волонтерів та й просто небайдужих людей з Чернігівщини, Львівщини, Запоріжжя, Хмельниччини, Херсонщини, Закарпаття та багатьох інших областей нашої країни для спільної участі у великій реконструкції бойових баталій періоду 1927 – 1921 років» - розповів керівник КП «Центр історії Вінниці» істрик, дсолідник Олескандр Федоришен.

Всього майже 200 осіб з обласних центрів України беруть участь в подіях історичної реконструкції. Разом з ними - понад 1000 зразків техніки, військового знаряддя, одностроїв, та різноманітного озброєння - від великих панцерників та кулеметів до гвинтівок та револьверів тих часів представлені на виставках як у Вінниці, так і в інших освітньо – гуманітарних закладах Вінниччини.