Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Формування мережі старшої профільної школи, ефективність використання коштів освітньої субвенції, відкриття навчально-практичних центрів та нових опорних шкіл – на порядку денному освітньої галузі області

Дата: 03.10.2019 16:13
Кількість переглядів: 78

Сьогодні, 3 жовтня, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, в.о. директора департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, заступники директора департаменту освіти і науки ОДА – Олена Чорна і Валерій Бачинський, взяли участь у селекторній нараді під головуванням міністра освіти і науки України Ганни Новосад. Порядок денний наради включав питання формування мережі старшої профільної школи, ефективності використання коштів освітньої субвенції, відкриття навчально-практичних центрів та нових опорних шкіл.

«Я б хотіла провести впродовж місяця низку зустрічей із керівниками департаментів або управлінь освіти кожної з областей окремо, аби детально вивчити проблеми освітньої галузі, зокрема, й подальшого розвитку освітньої реформи щодо освітньої мережі шкіл. Це питання останнім часом стало одним із найважливіших у контексті підвищення заробітних плат для педагогів. Відтак, виникає необхідність розробки модернізованої шкільної мережі й подання відповідних пропозицій до Кабміну. Виконати це завдання ми можемо лише разом з вами», – підкреслила Ганна Новосад. Вона повідомила, що найближчим часом запланувала цілу низку особистих візитів до регіонів.

В ході селекторної наради йшлося про загальний аналіз наявної мережі закладів загальної середньої освіти України, перспективної мережі опорних закладів загальної середньої освіти, в тому числі ОТГ, відповідно до положення про опорний заклад та освітній округ. Ганна Новосад закликала області надати власні пропозиції щодо впорядкування освітньої мережі та стану доріг, які ведуть до нинішніх і майбутніх опорних шкіл, які мають створюватися в областях, аби координувати дії з Міністерством інфраструктури з метою системного підходу щодо реконструкції та ремонту доріг. Обговорювали також доручення, які пов’язані з формуванням  старшої профільної школи, матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів освіти, зокрема, щодо надання пропозицій з утворення нових навчально-практичних центрів.

Доповідаючи перед міністром, заступник голови ОДА Ігор Івасюк зазначив, що на Вінниччині оптимізація мережі навчальних закладів системно ведеться протягом кількох останніх років.

«Кількість загальноосвітніх навчальних закладів у зв’язку з демографічною кризою за десять років скоротилася з 1036 до 784. Нажаль, законодавство не осучаснилось і повноваження облдержадміністрації в питанні формування освітньої мережі залишаються обмеженими. Відтак, було б доречно, повноваження органів управління освітою з цієї проблематики розширити»,  – зауважив Ігор Івасюк.

В ході наради прозвучали пропозиції щодо перерозподілу коштів субвенції на підвищення якості освіти (інтернетизація, закупівля автобусів тощо) з Державного бюджету місцевим бюджетам, які будуть використовуватися в освітній галузі у наступному році.

За підсумками селекторної наради керівникам та заступникам керівників облдержадміністрацій дано доручено взяти під особистий контроль проблемні ситуації, які є в освітній галузі областей, для оцінки потенційних перспектив розвитку галузі, ризиків та вирішення найактуальніших питань.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень