Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Питання підготовки до опалювального сезону обговорили в ході урядової он-лайн наради з регіонами України

Дата: 01.10.2019 16:40
Кількість переглядів: 87

Сьогодні під головуванням Прем`єр-міністра України Олексія Гончарука відбулась он-лайн нарада з керівниками облдержадміністрацій та підприємств регіонального та всеукраїнського рівнів, що відповідають за надання послуг опалення в регіонах.

У вінницькій студії були присутні голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський, заступник голови ОДА Василь Броварник, заступник вінницького міського голови Микола Форманюк, а також керівники департаментів та підприємств, до компетенції яких входять питання підготовки та проведення опалювального сезону у Вінницькій області.

Головним питанням порядку денного було вирішення проблем із підприємствами-боржниками, які накопичили мільйонні борги за спожиті енергоресурси, аби вчасно та безперебійно розпочати опалювальний сезон в населених пунктах, які вони обслуговують. Наразі найбільш проблемні питання, які потребують втручання з боку центральних органів державної влади, існують в місті Шепетівка Хмельницької області та місті Сміла Черкаської області.

Заслухавши всі сторони, Олексій Гончарук дав доручення детально вивчити ці питання та віднайти спільне компромісне рішення для їх вирішення і нормального входження в опалювальний сезон.

Також, в ході наради учасники з регіонів мали можливість отримати роз’яснення від керівництва Уряду, що стосувались вирішення тих, чи інших питань, які виникають на місцях в ході підготовки до опалювального сезону, аби уникнути ризиків його зриву, або невчасного старту.

За підсумками засідання Олексій Гончарук акцентував увагу на необхідності наявності в Уряду України інструменту контролю над проблемними підприємствами на той випадок, коли на місцевому рівні питання довготривалий час не вирішуються: «Якщо на місцях не можуть впоратись із проблемами на комунальному підприємстві і доводять ситуацію до того, що опалювальний сезон знаходиться під загрозою безпідставно. Тому нам необхідно мати в Уряді інструмент за допомогою якого одночасно з наданням допомоги ми встановлюватимемо контроль над цим підприємством і оперативно вивчатимемо ситуацію на місці. Можливе це буде група аудиторів, які працюватимуть на місцях протягом декількох тижнів для вивчення питання, або це буде введення тимчасової адміністрації. Наразі за законом ми таких повноважень не маємо, але найближчим часом необхідно аргументовано пояснити в парламенті необхідність таких інструментів і сподіваюсь ми матимемо позитивне рішення».

В підсумку наради Владислав Скальський провів з присутніми в залі засідань учасниками обговорення питань, які стосувались підготовки області до опалювального сезону та дав відповідні доручення.

Стосовно ситуації на Вінниччині, то наразі підготовка бюджетних закладів області та об’єктів ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період практично завершена. В тепловому господарстві підготовлено 970 котелень, проведено капітальний ремонт (реконструкцію) 19 котелень, замінено та відремонтовано 25 котлів, підготовлено 440,5 км теплових мереж, замінено 6,9 км мереж за технологією попередньо-ізольованих труб.

Стосовно житлового фонду, то наразі проведено комплексну підготовку 4112 житлових будинків, а також ремонт покрівель 420 будинків, проведено заміну та ремонт опалювальних систем 171 будинку, ремонт систем гарячого водопостачання 113 будинків, ремонт систем холодного водопостачання 363 будинків, ремонт енергозабезпечення (електрощитових) будинків – 753.

Також до нового опалювального сезону комплексно підготовлено 860 шкіл, 805 садочків, 108 лікарень, 35 територіальних центрів соціального обслуговування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень