Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Депутати Тиврівської районної ради звернулись до Президента щодо запровадження ринку землі

Дата: 26.09.2019 16:11
Кількість переглядів: 166

Сьогодні, відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи клопотання депутатів районної ради та враховуючи висновок постійної комісії районної ради з питань землекористування, сільського господарства, охорони природи та раціонального використання надр, рішенням 31 сесії Тиврівська районна рада 7 скликання схвалила звернення депутатів Тиврівської районної ради до Президента України Зеленського В.О. щодо запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення.

 

Звернення

депутатів Тиврівської районної ради 7 скликання до Президента України Зеленського В.О. щодо запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення

 

Шановний пане Президенте України!

Хочемо висловити нашу підтримку Вашим намірам щодо скорішого відновлення економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту українців. Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави – це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї країни на десятиріччя вперед. Одним з найважливіших питань, яке хвилює не тільки аграріїв, а й всіх жителів Тиврівського району, є питання, чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії? Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії - село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо ходлинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібними. На сьогодні немає законодавчого алгоритму, який дозволив би обмежити присутність іноземного капіталу на ринку землі, немає комплексу законодавчих актів, які б забезпечили справедливий баланс пріоритетів на придбання землі перш за все громадянами України, відсутні запобіжники на перепродажі землі чи зміни її цільового призначення.

Тому ми звертаємося до Вас з вимогою щодо недопущення поспішного відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, бо це може призвести до соціальної напруги, подальшої деградації села, знищення фермерства.

Вважаємо, що в умовах, коли в країні тривають воєнні дії, продаж землі є неможливим.

Просимо Вас:

1. Вийти до Верховної Ради України з ініціативою про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до повного та всебічного законодавчого врегулювання проблеми ринку землі та досягнення суспільного консенсусу.

2. Сприяти максимальному захисту прав власників та орендарів земельних ділянок, в тому числі на законодавчому рівні та створенні сприятливих умов для господарювання малого та середнього  аграрного бізнесу

 

Схвалено на 31  сесії

Тиврівської районної ради 7 скликання

 Вінницької області

                                               26 вересня 2019 року


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень