Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

З початку року в області видано 5 автомобілів, отриманих в якості гуманітарної допомоги для осіб з інвалідністю

Дата: 25.09.2019 09:36
Кількість переглядів: 84

 24 вересня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при обласній державній адміністрації.

Одне із головних питань порядку денного - розгляд документів про визнання гуманітарною допомогою автомобілів, що надійшли від закордонних благодійників  Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації для подальшої передачі особам з інвалідністюДані легкові автомобілі на безоплатній основі передадуться Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації в користування в якості засобу реабілітації особам з інвалідністю, які перебувають в черзі для забезпечення автомобілями, та яким ці автомобілі адресовані.

За словами керівника відділу соціального обслуговування потреб осіб з інвалідністю Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Майї Комісарчук,  на Вінниччині   забезпечення людей цієї категорії  автомобілями проходить відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями (далі Порядку), затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 року № 999.

В рамках виконання    програми державного бюджету КПКВ 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» за напрямком «Забезпечення інвалідів та інвалідів-чорнобильців автомобілями» автомобілі закуповуються Міністерством соціальної політики України та розподіляються по регіонах.

Розподіл автомобілів в області здійснюється відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 року № 999

На першочергову чергу - 50% отриманих автомобілів

На позачергову чергу – 30%

На загальну чергу –20 %

На сьогодні на обліку для забезпечення автомобілями перебуває 4 388 осіб з інвалідністю з яких:

  • на першочерговому обліку – 82 особи з інвалідністю внаслідок війни, з числа учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни та війни з Японією;
  • на позачерговому обліку – 487 осіб з інвалідністю внаслідок війни, прирівняні до осіб з інвалідністю внаслідок війни, особи з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ групи, сім’ї з двома особами з інвалідністю ;

- в порядку загальної черги – 3349 осіб з інвалідністю  з дитинства, загального захворювання, дітей-інвалідів до 18 років, інвалідів ЧАЕС ІІ та ІІІ групи, а також особи з числа військовослужбовців, які стали інвалідами під час проходження військової служби, інваліди трудового каліцтва невиробничого характеру .

З 2014 року автомобілі за кошти держбюджету Міністерством соціальної політики України не закуповувались.

Але як альтернатива зазначеному, за бажанням осіб з інвалідністю, Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА може забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну і визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дарування, передачі ( в тому числі за довіреністю) іншій особі.

Відповідно до Закону України “Про гуманітарну допомогу” до  автомобілів, які можливо визнати гуманітарною допомогою, відносяться легкові, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більше як вісім років тому, з об’ємом двигуна не більше як 1800 куб.см.

Після надходження на адресу Департаменту пропозиції від закордонного донора про наміри подарувати Департаменту автомобіль для визначеної особи з інвалідністю разом з  копіями технічного паспорту автотранспорту та документу, який посвідчує особу дарувальника - Департаментом видається дозвіл на перетин кордону автомобілем.

Автомобіль має прибути на територію України з наступними документами: дарчий лист, оригінал свідоцтва про реєстрацію автомобіля, договір купівлі-продажу (за наявності), які підлягають офіційному перекладу, а переклади нотаріальному  посвідченню. Оригінал дарчого листа має бути засвідчений в країні донора міжнародною печаткою (апостиль).

Після перетину кодону на протязі 10 днів автомобіль має пройти криміналістичну експертизу та експертизу на відповідність умовам УкрСЕПРО після чого ставиться на стоянку митниці та опломбовується.

Автомобілі визнаються гуманітарною допомогою шляхом прийняття рішення робочою групою з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, яке оформляється розпорядженням голови облдержадміністрації. Після опублікування розпорядження, та розмитнення  автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, Департамент має право на оформлення документів на видачу такого автомобіля безпосередньо особі з інвалідністю.

Відповідно до пункту 6 Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999 особа з інвалідністю отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі ( в тому числі за довіреністю) іншій особі. Після закінчення зазначеного строку особа з інвалідністю може переоформити його собі у власність.

З початку 2019 року Департаментом  було видано  5 автомобілів отриманих в якості гуманітарної допомоги для осіб з інвалідністю, які перебували на обліку для забезпечення автомобілем (2018 - 6 авто; 2017-4 авто).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень