В рамках реформи децентралізації в області створено 42 об’єднані територіальні громади, які об’єднали 137 місцевих рад

Дата: 14.08.2019 11:26

В області створено 42 об’єднані територіальні громади (в т.ч. 2 міста обласного значення - Вінниця і Хмільник), які об’єднали 137 місцевих рад.

На даний час прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання:

-        Тиврівської селищної ОТГ Тиврівського району (об’єднання з  Великовулизькою, Дзвониською, Жахнівською, Колюхівською, Маловулизькою сільськими територіальними громадами Тиврівського району);

-        Чернівецької селищної ОТГ Чернівецького району (об’єднання з Березівською, Володієвецькою, Мазурівською, Саінською та Сокільською сільськими територіальними громадами Чернівецького району);

-        Копайгородської селищної ОТГ Барського району (об’єднання з Каришківською та Лісівською сільськими територіальними громадами Барського району);

-        Ялтушківської сільської ОТГ Барського району (об’єднання з Гулівською, Підлісноялтушківською та Ходацькою сільськими територіальними громадами Барського району).

Громади знаходяться на стадії спільних робочих груп із підготовки проектів рішень про добровільне об’єднання, що надаються в облдержадміністрацію для отримання висновку про відповідність законам та Конституції.

Прийняті рішення про надання згоди на приєднання, але необхідні зміни до перспективного плану:

-        Корделівською сільської громади до Калинівської ОТГ;

-        Рубанської сільської громади до Ковалівської ОТГ;

-        Костянтинівської сільської громади до Староприлуцької ОТГ

-        Пилявської сільської громади до Лука-Мелешківської ОТГ.

Окрім того, облдержадміністрацією надано висновки щодо відповідності Конституції та чинному законодавству проектів рішень стосовно приєднання Жигалівської сільської територіальної громади Калинівського району до Іванівської сільської ОТГ.