Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

75,4% рекомендованих отримали бюджетні місця в омріяних закладах, – Лілія Гриневич про підсумки вступу-2019

Дата: 07.08.2019 11:11
Кількість переглядів: 105

Цьогорічні вступники більш виважено підходять до вибору спеціальності та вишу, а завдяки механізму «місце йде за студентом» більш як три чверті – 75,4% – рекомендованих до зарахування отримали місця в омріяних університетах. Про це, а також про одну з основних новацій вступної кампанії наступного року розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич  6 серпня 2019 року, під час підсумкової пресконференції щодо результатів вступу-2019.

«Якщо порівняти минулорічну кампанію та цьогорічну, ми бачимо, що зросла кількість вступників та електронних кабінетів, які вони створили, але зменшилась кількість заяв. Це означає, що вступники були більш сфокусовані на тому, куди вони хочуть вступити», – відзначила Міністр.

Так, якщо торік було створено 162 тисячі кабінетів та подано 914,5 тис. заяв, то цього року було створено 168 тис. кабінетів, а подано заяв – 831,5. Це при тому, що на бюджет кількість заяв та спеціальностей залишилась незмінною з минулого року.

«Можливо, однією з причин є велика робота, за яку я хочу подякувати аналітичному центру CEDOS. Вони підготували спеціальне тестування для вступників. Пройшовши цей тест, вони могли краще визначитися, куди вступати, поставити собі питання. Загалом сторінку цього тесту впродовж вступної кампанії переглянули 131 тис. осіб», – додала Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що широкий конкурс – механізм, коли «місце йде за кращим студентом в обраний виш» – дозволив понад 75% рекомендованих до зарахування на бюджет дістати місце саме в омріяному закладі. Тобто це ті університети, які вступники ставили за першим або за другим пріоритетом.

«Для нас це дуже важливий показник. Це означає, що система працює правильно, механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість абітурієнту з високими балами ЗНО отримати місце держзамовлення, а й отримати його в тому університеті і на тій спеціальності, про які вони мріють», – зазначила Міністр.

Водночас найбільше занепокоєння викликає ситуація, що складається з шостим та сьомим пріоритетами. За ними найменша кількість вступників отримує рекомендації до зарахування і найбільша частка відмовляється від наданого місця держзамовлення.

Так, за шостим та сьомим пріоритетами місця отримали лише 3,1% та 2,5% рекомендованих до зарахування відповідно, а відсоток відмов за цими пріоритетами понад 35%.

На думку Лілії Гриневич, це причина переглянути умови прийому на наступний рік та залишити для вступників можливість подати 5 заяв на бюджет. Заразом буде зняте обмеження за кількістю спеціальностей.

«Дані цієї вступної кампанії свідчать, що нема потреби подавати 7 заяв, бо ці шостий та сьомий пріоритети практично не працюють. Ми вважаємо, що наступного року потрібно внести зміни до умов прийому. Ви знаєте, що цьогоріч абітурієнт міг подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. Ми пропонуємо, щоб за спеціальностями обмеження не було взагалі, а абітурієнт мав 5 заяв. Кожну він на власний розсуд зможе подати у будь-який виш та на будь-яку спеціальність», – пояснила Міністр.

Нагадуємо, що 26 липня були надані рекомендації до зарахування на бюджет, а до 31 липня вступники мали принести документи у виші, щоб підтвердити свій намір навчатися в обраному університеті.

1 серпня був оприлюднений список зарахованих на бюджет.

Цьогоріч рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тисяч 354 вступники на базі 11 класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.

Водночас терміни зарахування на контракт визначає кожен заклад вищої освіти окремо, однак воно може тривати до 30 вересня.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень