Вакциновані - значить захищені!

Дата: 31.07.2019 09:01

МОЗ України розпочинає кампанію з вакцинації від дифтерії та правця! Щоб стати прикладом для наслідування, головний лікар КНП «Тиврівський РЦПМСД» Валерій Приймак вчора отримав щеплення проти дифтерії та правця.

Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає, отже ризик виникнення спалаху підвищується.
В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих - ще менше. Закликаю кожного - підіть до сімейного лікаря, перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися і за потреби - зробіть щеплення. Вакцини є у всіх медичних закладах району! Вони якісні, безпечні та безоплатні, - зазначив Валерій Миколайович.
У 2018 року кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху хвороби. Єдиний спосіб захиститися - зробити щеплення!
Низький рівень вакцинації - одна з причин спалаху кору, який ми маємо зараз в Україні. За даний період року уже зареєстровано 101 випадок кору в Тиврівському районі, летальних випадків не було. Але в Україні від початку спалаху через ускладнення від кору померли 39 людей. Дифтерія - страшніша за кір! Бо смертність набагато вища: з тисячі хворих, за статистикою, помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані.
Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Вона складається з дитячого циклу на 6 доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями.
Вакцинація - це без перебільшення - питання національної безпеки!