Місцеві бюджети Вінниччини зросли на 672,5 млн. грн

Дата: 23.07.2019 14:22

Протягом січня-червня 2019 року місцеві бюджети Вінниччини зросли на суму понад 672,5 млн грн або майже на 20%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський. Порівняно з 2018 роком, на 22,5% збільшились надходження з податку на доходи фізичних осіб (+501,9 млн грн). На 17,8% зросли платежі єдиного податку (+88,5 млн грн). Плата за землю приросла на 15,2%  (+56,8 млн грн).

За словами посадовця, всього за шість звітних місяців до скарбничок місцевих громад надійшло понад 4 млрд 87 млн 564,2 тис. грн податків, зборів та інших платежів. При цьому індикативні показники доходів місцевих бюджетів виконано на 108,4%. Понад прогнозовані показники надійшло майже 317 мільйонів гривень.

За словами Руслана Осмоловського, у трійці найважливіших бюджетоформуючих платежів місцевих бюджетів залишаються податок на доходи фізичних осіб (66,9% надходжень), єдиний податок (14,4%  надходжень) та плата за землю (10,6% надходжень).

«Саме на ці податки необхідно робити акцент при наповненні місцевих бюджетів, – підсумовує очільник фіскальної служби Вінниччини. – Відтак, у тісній взаємодії з місцевими самоврядцями потрібно шукати резерви та  працювати над розширенням бази оподаткування».