Головне завдання влади – захистити людей

Дата: 13.11.2018 15:59

Від місцевих голів до міністрів і Президента - в понеділок 12 листопада в столиці зібралися мало не всі, в чиїх руках нині державне кермо: ті, хто приймають закони, розподіляють кошти, а потім перетворюють їх на дороги, нові школи, лікарні і дитячі садки.

Усього півтори тисячі державних управлінців і найкращих менеджерів країни. Мета: обговорити поточний стан справ, обмінятися досвідом і покласти його в основу міні-економічних програм. Для кожного регіону – свій план дій на 2019-2021 роки.
Першим слово взяв Президент. Найгарячіше питання на його думку - соціальний захист населення. Місцевих управлінців глава держави закликав активізувати видачу субсидій, а народним депутатам пригрозив – якщо не закладуть на них гроші в бюджет – то його не підпише. «Зараз треба на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує. І це не просто мій заклик, а це принципова позиція щодо формування бюджету 2019 року до другого читання. Наголошую окремо, якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо не врахують позицію Президента при підготовці в парламенті, я бюджет цей не підпишу», - підкреслив Петро Порошенко.
Окрема увага від глави держави - псевдоборцям із високими тарифами. Петро Порошенко озвучив цифри уряду - за час прем’єрства Юлії Тимошенко держборг зріс на 23 мільярди доларів, і тоді ж - з'явилося зобов'язання підняти тарифи. Уряд Миколи Азарова зростив ці цифри ще на 32 мільярди. Тому наступного року країна матиме пікові виплати за попередніми боргами.
«Країна має знати своїх «героїв», які збільшили борг на десятки мільярдів, - зате тепер, оком не кліпнувши, очолюють колони борців із підвищенням тарифів. Так чи ні? Очевидно! Ми дійсно, і це принципово, будемо поступово переходити до опори на власні сили, замість кредитів залучати інвестиції», - звернувся до учасників ради Президент.
Залучатимуть інвестиції і перетворюватимуть їх на реальні доходи громадян - вже місцеві чиновники. За планами, децентралізацію в повному розквіті українці побачать до 2020-го - тоді мають відбутися місцеві вибори, і тоді ж, на думку Петра Порошенка, об'єднані тергромади покриватимуть вже всю територію України. А відтак – вже всі міста і села зможуть скористатися результатами децентралізації і отримають на порядки міцнішу фінансову базу. Але ж і максимально суворо відповідатимуть перед виборцями за їхнє освоєння. Децентралізація, як і інші важливі реформи, має стати точно незворотною, бо вона дає найбільший поштовх до розвитку країни, зауважив Президент.