ІD-паспорт - вимога сьогодення

Дата: 04.03.2019 15:59

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки це сучасний документ, який неможливо підробити, сьогодні він має безліч переваг, у тому числі як здійснення подорожей в окремі країни, так і зручність при отриманні адміністративних послуг.

Сьогодні паспорт оформляється дітям при досягненні 14-ти річного віку, а не з 16-ти як це було раніше.

Державна міграційна служба України інформує, що Наказом  Міністерства освіти і науки від 28.09.18 № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відтак, реєстрація осіб для участі у ЗНО триває з 5 лютого по 25 березня.

Однією з умов для реєстрації на ЗНО є наявність в учнів (слухачів, студентів) навчальних закладів паспорта громадянина України у вигляді ID –  картки.

Паспорт оформляється у терміновому режимі, за 10-ть робочих днів, а регламентний строк оформлення такого паспорта становить 20-ть робочих днів.
В області функціонує – 92 робочих станцій автоматизованих робочих місць та    працює вісім ЦНАПів для оформлення паспортних документів у м. Вінниці («Замостя», «Вишенька», «Старе місто»), м. Бар, м. Калинівка, м. Козятин, м. Немирів с. Джулинка Бершадського району, с. Агрономічне та с. Якушинці Вінницького району.

Крім того, паспорт громадянина України – є основним документом для реалізації права голосу  під  час  виборів.
Відповідно до роз’яснень Постанови ЦВК № 268 від 27.12.18, виборець включений до списку виборців, має можливість реалізувати право голосу на виборах Президента України шляхом отримання виборчого бюлетеня за умови пред'явлення паспорта громадянина України.

У громадянина України може бути паспорт у вигляді паспортної книжечки або ж у вигляді картки (ID-картки).

Громадянам включеним до списку виборців на виборчій дільниці не мають права відмовити у реалізації права голосу з причин відсутності у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25 та 45 річного віку, або розбіжностей у виборчій адресі виборця, чи з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Для безперешкодної участі громадян у виборчому процесі, Державна міграційна служба наголошує, що паспорт у вигляді книжечки виготовити вже не можливо.

Зважаючи на викладене міграційна служба звертається до громадян, - заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта, якщо він втрачений, викрадений, а також за бажанням, чи необхідністю його змінити з урахуванням наведених  термінів.
Якщо паспорти оформлені, але ще не отримані громадянами, - наполегливо рекомендуємо завчасно з’явитися до підрозділів міграційної служби та отримати свій паспорт.

Не зволікайте та не відкладайте оформлення чи отримання. Адже без паспорта учні не матимуть змоги прийняти участь у ЗНО, а громадяни, які мають право голосу не зможуть здійснити своє волевиявлення у день голосування!

УДМС у Вінницькій області