Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині мешкає найбільша в Україні популяція зубра європейського

Дата: 17.07.2018 15:54
Кількість переглядів: 168

Червонокнижні зубри давно вже стали гордістю та візитівкою ДП «Хмільницький лісгосп». На перший погляд здається, що ці красиві велети живуть абсолютно без підтримки людини, не потребують ні охорони, ні підгодівлі – у лісі ж усе є… Однак зубрів потрібно і підгодовувати взимку, і охороняти.

Фахівці-мисливствознавці для збереження цього рідкісного виду зубра європейського створили спеціальні умови, охорону й догляд за ними. Цим питанням на високому професійному рівні займається єгерська служба та державна лісова охорона Хмільницького лісгоспу. І як наслідок – на Вінниччині мешкає найбільша в Україні популяція зубра європейського. За останніми даними – це 93 особини, з яких 8 самок і 2 самці переселяють у Сторожинецький лісгосп Чернівецької області (7 зубрів уже відловлено). Цей зникаючий вид комфортно почуває себе в подільських лісах, ареал проживання зубрів в лісових угіддях ДП «Хмільницький лісгосп» розширюється. Якщо раніше вони перебували в угіддях Уланівського, Широкогреблянського, Хмільницького лісництв, то тепер освоюють і угіддя Березнянського лісництва.

Держава зовсім не фінансує лісові господарства. Проте слід віддати належне Вінницькій облдержадміністрації та обласній раді, які підтримують хмільницьких лісівників у справі охорони червонокнижної тварини. Цього року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 160 тис. грн. для охорони й догляду за зубрами. З цих грошей 140 тис. грн. передбачено на закупівлю кормів (18,5 тонн кукурудзи, 9,5 тонн вівса), 20 тис. грн. – на охорону тварин.

Хмільницькі лісівники для підгодівлі зубрів заготовлять 110 тонн сіна, закуплять за кошти підприємства 600 кг солі, 15 тонн цукрового буряка, 10 тонн зерна ячменю, 4 тонни зерна вівса. Створено чотири штучні водопої для диких тварин, передбачено кормові ремізи із люцерною, конюшиною та іншими багаторічними травами.

  • Підгодівля зубрів розпочинається у зимовий період - як правило, тоді, коли випадає перший сніг, і триває 100-112 днів. Ми не годуємо, а саме підгодовуємо зубрів, бо в першому випадку тварина «одомашнюється» і втрачає здатність самостійного добування їжі, - розповідає мисливствознавець ДП «Хмільницький лісгосп» Володимир Ткач.

Не забувають хмільницькі лісівники і про заготівлю кормів для інших диких звірів. Заготовили вже 8 тонн сіна, 12,5 тисяч штук гіллячкового корму, планують закупити 25 тонн кукурудзи, 13 тонн зернових відходів, 32 тонни коренеплодів. За даними обліку 2018 року, в мисливських угіддях Хмільницького лісгоспу нараховується 494 особини козулі європейської, 328 – зайця-русака, 124 – кабана, 45 – оленя плямистого.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень