Тиврівський район, Вінницька область

Зариблення річки Південний Буг

Переглядів: 719

Сьогодні, поблизу с. Ворошилівка, річка Південний Буг поповнилася новими водними жителями.

«Запущено близько 1т. малька коропа місцевим підприємцем, меценатом, депутатом Гніванської міської ради Дроздом Анатолієм Степановичем. Він  на даний час, разом із Головою Гніванської об’єднаної територіальної громади Володимиром Кулешовим, перебуває з волонтерською місією в зоні проведення операції Обєднаних сил» - зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Заворітний, який разом із заступником голови райдержадміністрації Володимиром Вітюком були присутні на зарибленні.

Транспортування здійснювалося спеціальною машиною, яка містить два контейнери наповнені водою, до них підключені кисневі балони, що дозволило зберегти мальки живими при тривалому перевезенні. Протягом минулого тижня до водойми було вивезено близько 7 т. товстолоба та 3 т. коропа.

Зариблення в першу чергу має порятувати водойму  від заболочування та браку кисню. Заселення до річки товстолоба, рослиноїдного виду, має важливе екологічне значення: харчуючись водоростями та корінням комишів вони очищують річку від надмірної рослинності. Карпові види – для любительської риболовлі. Через рік риба набере вагу і стане придатною для промислового вилову.