Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Підприємства галузі охорони здоров’я Вінниччини, після укладення договорів з НСЗУ, отримали 372,6 млн грн

Дата: 08.02.2019 15:52
Кількість переглядів: 162

Сьогодні, за участю голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія відбулось засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо підсумків діяльності галузі охорони здоров’я Вінниччини у 2018 році та актуальних завдань на 2019 рік.

До участі у колегії долучилась заступник вінницького міського голови Галина Якубович, директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш, керівники обласних, міських та районних закладів охорони здоров’я.

На початку зібрання Валерій Коровій спільно із головою обласної Ради Анатолієм Олійником вручили Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної Ради  за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та особистий внесок у сприяння впровадження проекту Світового банку для покращення медичної допомоги населенню з серцево-судинною патологією головному спеціалісту Департаменту охорони здоров’я ОДА Володимиру Федик.

 Говорячи про медичну галузь Валерій Коровій зазначив: «2018 рік був одним із найуспішніших років за часи незалежності як для Вінниччини так і України загалом, зокрема і в галузі медицини. У 2018 році значна увага приділялась реалізації проектів на третинному рівні. Окрім того крок за кроком з’явилось чітке розуміння відмінностей між первинно, вторинною і третинною ланкою закладів охорони здоров’я, що має дуже велике значення, адже це рівень відповідальності різних гілок влади за організацію системи охорони здоров’я. Окрім того, завдяки підтримці Уряду України Вінниччина залучила субвенцію з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, в першу чергу на придбання обладнання, в розмірі 250 млн грн. Також, за останні 2 роки додатково залучено по різних напрямках близько 50 млн грн. коштів обласного бюджету, які спрямовано на розвиток медичної галузі області. На цьому ми не зупиняємось, в подальшому перед собою ми ставимо ще багато завдань, спрямованих на покращення надання медичних послуг населенню, особливо на третинному рівні».

В свою чергу, Анатолій Олійник запевнив присутніх на колегії, що обласна Рада сприятиме у впровадженні позитивних змін та реформ в галузі медицини Вінниччини: «Обласна рада відчуває свою відповідальність за стан справ в області, за те, яким чином розвивається кожна галузь і яким чином здійснюється державна політика по делегованим повноваженням органам виконавчої влади, адже це наша робота і спільна відповідальність».

Анонсуючи програму роботи колегії директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович зазначила: «Протягом 2018 року медична галузь Вінниччини зазнала значних змін. Особливо що стосується впровадження реформи на первинній ланці, а також продовжувались заходи профілактики та стимулювання здорового способу життя, реалізовувались як державні, так і обласні програми в сфері охорони здоров'я. Зокрема, такі, як «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян», та «Боротьби з онкологічними захворюваннями на період 2017-2022 років».

Характеризуючи медичну галузь Вінниччини варто зазначити, що на початок 2019 року в області функціонує 136 закладів охорони здоров’я: 52 заклади первинної медичної допомоги, до складу яких входять 310 лікарських амбулаторій, 735 фельдшерсько-акушерських пунктів, 48 закладів вторинної медичної допомоги та 36 закладів обласного підпорядкування.

У лікувальних закладах області проводилися ремонти, закупівля нового обладнання. Коштом субвенції з державного бюджету у Вінницькій області заплановано побудувати 14 амбулаторій.

Щодо ситуації на вторинному рівні медичних закладів Вінниччини та роботи госпітальних округів детально розповіла начальник управління лікувально-профілактичної допомоги ДОЗ Ольга Задорожна.

«В закладах вторинного рівня надання медичної допомоги планується завершити ремонтні роботи та придбати високоякісне обладнання, відповідно до планів розвитку госпітальних округів», - повідомила Ольга Задорожна.

Крім того, щодо змін на третинному рівні закладів охорони здоров’я області розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк: «Третинний рівень також готується до змін в межах нинішніх реформ. Всі заклади третинного рівня перетворились в комунальні некомерційні підприємства. Завершено ремонтні роботи в обласній лікарні ім. М. Пирогова, обласній дитячій лікарні, подільському регіональному Центрі, ендокринологічному Центрі. Також завершується реконструкція приміщень у госпіталі ветеранів війни. Ремонтні робот виконувались в дитячих санаторіях, та будинках дитини».

У 2018 році екстрена медична допомога населенню області надавалась 8 станціями ЕМД, до складу яких увійшли 30 відділень екстреної медичної допомоги, 29 пунктів базування бригад, з яких 18 постійного та 11 тимчасового базування. Всі пункти виконують свою функцію та відповідне навантаження.

Щодо фінансової сторони медичної галузі області присутнім доповіла заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Олена Житанська.

«В області успішно діє Урядова програма «Доступні ліки». До роботи в програмі залучено 297 аптечних закладів. Протягом минулого року виписано понад 1 млн рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів. Підприємства галузі охорони здоров’я Вінниччини після укладення договорів з НСЗУ отримали 372,6 млн грн., Зокрема 23 центри з 1 липня 2018 року отримали 110,8 млн. грн., 20 центрів з 1 жовтня 2018 року отримали 261,8 млн грн», - зазначила Олена Житанська.

Підбиваючи підсумки засідання Людмила Грабович окреслила першочергові напрямки діяльності Департаменту охорони здоров’я на 2019 рік. Це підвищення якості та ефективності високоспеціалізованої та високотехнологічної медичної допомоги (III рівень), продовження реалізації субпроекту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, яка направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією», вдосконалення роботи екстреної та невідкладної медичної допомоги, створення системи радіозв’язку оперативно-диспетчерської служби.

Також в планах на 2019 рік здійснення подальших заходів щодо автономізації лікарень та організації їх роботи в єдиній електронній системі. Зокрема впровадження електронної медичної картки, електронного рецепту, лікарняного листа та електронного направлення на консультацію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень