Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині обговорили нову редакцію Проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області

Дата: 31.01.2019 15:44
Кількість переглядів: 172

Сьогодні, 31 січня, у приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання постійної комісії обласної Ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва.

Під час засідання перший заступник голови ОДА Андрій Гижко представив проект рішення «Про схвалення у новій редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області».

«Варто сказати, що ми вже не вперше презентуємо Проект перспективного плану. Зокрема, той перспективний план, який був схвалений сесією обласної Ради ще у червні 2015, також постійно вдосконалювався та змінювався. Хотів би наголосити на тому, що чинне законодавство передбачає добровільність об’єднання територіальних громад. Відтак, в подальшому також можливе внесення додаткових доповнень та змін стосовно формування територій громад Вінниччини», - зауважив Андрій Гижко.

Перший заступник голови ОДА також акцентував увагу присутніх на важливому значенні оновлення Проекту перспективного плану з урахуванням спроможності ОТГ. 

«Головним критерієм утворення об’єднаних територіальних громад є наближення послуг до місцевих мешканців. Зокрема, йдеться про створення центрів адміністративних послуг, опорних шкіл, амбулаторій, вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів, розвиток дорожньої інфраструктури тощо. Варто зазначити, що перспективний план – це, в першу чергу, моделювання економічно спроможних громад, які надаватимуть якісні послуги населенню», - підкреслив Андрій Гижко.

Під час засідання постійної комісії перший заступник голови ОДА продемонстрував присутнім Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області у новій редакції з урахуванням відповідних критеріїв щодо формування спроможних ОТГ, включаючи такі критерії як: економічні показники, дорожня інфраструктура, демографічна ситуація, можливості прямого сполучення для надання послуг населенню, особливості рельєфу місцевості тощо.

Під час засідання присутні також заслухали пропозиції представників органів місцевого самоврядування, громад Вінниччини.

У свою чергу, директор Вінницького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко розповів про ключові критерії формування ОТГ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №214 від 8 квітня 2015 р. «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

Нагадаємо, що за підсумками засідання Робочої групи, яке відбулось 18 січня поточного року, шляхом відкритого голосування було схвалено Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області з урахуванням внесених пропозицій стосовно доопрацювання окремих питань по Вінницькому району та узгодженням пропозицій з існуючими об’єднаними територіальними громадами Бершадського і Немирівського районів. На сьогодні Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області передбачає створення 68 ОТГ в регіоні та охоплює 100 відсотків території з урахуванням міст обласного значення.

За підсумками засідання постійної комісії, шляхом відкритого голосування прийнято рішення про винесення на сесію обласної Ради проекту рішення «Про схвалення у новій редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень