Тиврівський район, Вінницька область

Впорядковано братську могилу та пам’ятник загиблим жертвам голокосту

Переглядів: 256

Підтримка належного стану пам’ятників, братських могил та меморіальних комплексів у Тиврівському районі завжди на контролі, як у керівництва району так і місцевих голів. Особлива увага приділяється цьому напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так на чолі з головою Тиврівської районної державної адміністрації, Віктором Бойком, було впорядковано братську могилу та пам’ятник загиблим жертвам голокосту у «Чорному лісі».  У впорядкуванні брав участь голова єврейської громади смт Тиврів Фельдман Петро Леонідович, працівники районної ради на чолі з головою районної ради Ярославом Йосиповичем Красовським, керівник апарату райдержадміністрації Ірина Дмитрівна Романська, працівники райдержадміністрації. Координував процес лісничий Тиврівського лісництва Михайло Рошак.

Пам’ятник біля могил було встановлено у 1965 році. За даними комісії по розслідуванню злочинної діяльності німецько-фашистських загарбників на території Тиврівського району в братській могилі поховано біля 413 осіб, сам розстріл відбувся 31 жовтня 1941 року. У Тиврові було організовано єврейське гетто, німці завозили сюди євреїв, які жили на території району. Великий вклад у дослідження трагедії зробив батько П.Л. Фельдмана – Фельдман Леонід Петрович, учасник Другої світової війни, інвалід І групи, полковник у відставці. Завдяки його копіткій роботі, на підставі архівних джерел, спогадів очевидців, родичів загиблих було встановлено і підтверджено 141 жертву нацистського режиму.