Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Андрій Гижко: 2018 рік став переломним для України в сфері державної підтримки сільського господарства

Дата: 11.07.2018 15:39
Кількість переглядів: 205

На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко під час науково-виробничого семінару щодо підготовки та проведення жнив-2018 на Вінниччині, який відбувся 10 липня в селищі Оратів.

«Завдячуючи цілеспрямованій політиці Президента України та Уряду в нашій державі впроваджується ряд заходів та реформ, які спрямовані на підтримку, в першу чергу, виробника сільськогосподарської продукції. Дійсно, вітчизняні аграрії навчились вирощувати і досягати гарних врожаїв. Запорукою динамічного розвитку держави є високий відсоток переробки сільськогосподарської продукції. Саме тому значна частина державної підтримки спрямована саме на кінцевого виробника. Сьогодні триває державна підтримка домашніх господарств, які утримують молодняк ВРХ. І на сьогодні їм вже перераховано понад 700 тис. грн», - зауважив Андрій Гижко.

Крім того, до участі у семінарі долучились директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, директор інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександр Корнійчук, начальник управління Укртрансбезпеки Олексій Соколовський, а також заступники голів районних державних адміністрацій та керівники структурних підрозділів РДА, керівники сільськогосподарських підприємств області та представники компаній-виробників сільськогосподарської техніки, обладнання та агрохімії.

В ході семінару доповідачами розкрито ряд важливих питань. Зокрема, щодо особливостей збирання зернових колосових культур та підготовки ґрунту під посів озимих в умовах 2018 року, дотримання вимог законодавства з охорони праці під час проведення комплексу збиральних робіт, стан розвитку кооперації у Вінницькій області, нові розробки в галузі біоенергетики, сільськогосподарського машинобудування та живлення рослин.

В свою чергу, Микола Ткачук проінформував присутніх щодо підготовки та ходу збирання ранньої групи зернових та зернобобових аграріями Вінниччини у поточному році.

«В цілому по Вінницькій області кількість посівних площ становить 1 млн. 623 га. В розрізі культур зернові займають 52%, 31% - технічні, картопля та овочі – 8,2%, кормові культури – 7,5%. Варто відзначити, що по всіх категоріях господарств області ранньої групи зернових і зернобобових зібрано на понад 8% від загальної кількості засіяних площ. Загалом намолочено 161 тис. тон зерна, середня врожайність складає 42 центнери з гектару», - зазначив Микола Ткачук.

Директор ТОВ «Агробуд» Олександр Шевчук розповів про основні напрямки, проблеми та перспективи розвитку агропідприємства.

У рамках семінару учасники мали змогу ознайомитись із пропозиціями виробників сільськогосподарської техніки і обладнання та асортиментом товарно-матеріальних ресурсів.

По завершенню теоретичної частини учасники семінару оглянули сільськогосподарську техніку та обладнання, елеватор, насіннєвий завод та лабораторію для проведення аналізу якості сільськогосподарських культур підприємства ТОВ «Агробуд».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень