На Вінниччині зареєстровано майже 4 тисячі актуальних вакансій, де середній розмір зарплати становить 5,4 тис. грн

Дата: 04.06.2019 15:35

На сьогодні для Вінниччини, як і України загалом, актуальними питаннями залишаються існування професійно-кваліфікаційного дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на тлі недостатньої кількості робочих місць, а також невисокий рівень заробітної плати, яку пропонують роботодавці.

Так, станом на 3 червня поточного року, в базі даних зареєстровано 3,8 тис. актуальних вакансій.  Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становить 5,4 тис. грн. Незважаючи на суттєве зростання рівня оплати праці, що насамперед пов’язано з підвищенням її мінімального розміру, лише у 3 % заявлених  вакансій  розмір заробітної плати вищий від середнього по області (понад 8 тис. грн.).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, а також на представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, пекарі, водії, токарі,  маляри, муляри, оператори котельні тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – трактористи, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники, тваринники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, спеціалістів державної служби, лікарів, вчителів, інженерів різних галузей, фармацевтів, менеджерів а також економістів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, двірники та укладальники-пакувальники.