Тиврівський район, Вінницька область

Ще раз про аліменти!

Переглядів: 132

Забезпечити права дітей на гідне утримання обов’язок дорослих. Законодавчі зміни щодо посилення відповідальності неплатників аліментів уже відбуваються.

На злісних неплатників аліментів чекають штрафи, обмеження у праві займати високі посади та кримінальна відповідальність. В силу вступив другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває.

29 серпня 2018 року, розпочали діяти норми другого пакету Закону #ЧужихДітейНеБуває, яким посилено відповідальність неплатників аліментів, збільшено мінімальний рівень фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях та запроваджено пільги і стимули для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Законопроекти запроваджують систему мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей. «Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги та інші преференції. В свою чергу відповідальність тих осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів підвищується. Відтак, якщо боржник не платить впродовж року – сума більшає на 20%, більше 2 років – доведеться заплатити на 30% більше, а ті, хто не платив 3 роки і більше, повинні будуть віддати вдвоє більшу суму. Ці штрафи будуть спрямовані безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів».

Також, вводиться кримінальна відповідальність із позбавленням волі до 2-х років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно-корисних робіт. Запроваджується автоматичний арешт усіх коштів і майна неплатників від моменту виникнення боргу, щоб вони не могли сховати гроші на різних рахунках та в родичів.

Зміни торкнуться й державної служби. Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців, а ті чиновники, які мають заборгованість більше 12 місяців будуть звільнені.

Також серед новацій:

- збільшення мінімального рекомендованого розміру аліментів, він прирівнюватиметься до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

- обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів;
- застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжкохворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці;

- звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе» батька або матері у випадку несплати ним аліментів понад 3 роки.

Протягом 2018 року працівникам Тиврівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області стягнуто  2 304 036 грн. аліментів

До уваги стягувачів по аліментах! У разі зміни шляхів одержання аліментів (втрачена картка на яку перераховувалися аліменти/закінчився термін її дії/зміна адреси для перерахування поштовим переказом) невідкладно письмово повідомляйте про нові реквізити свого виконавця чи орган виконавчої служби, де перебуває відкрите виконавче провадження. Дані відомості необхідні для своєчасного перерахування стягнутих на Вашу користь коштів. Бажаємо Вам матеріальних статків, а дітям-щасливого дитинства!!!

Начальник Тиврівського
районного відділу державної виконавчої служби
Головного територіального управління юстиції
у Вінницькій області   Магдалюк Н.Г.