Тиврівська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині відкрито виставку «Українська революція 1917-1921 років на теренах Поділля»

Дата: 17.05.2018 15:25
Кількість переглядів: 283

У вівторок, 15 травня, в обласному краєзнавчому музеї розпочала свою роботу історико-краєзнавча виставка «Українська революція 1917-1921 років на теренах Поділля».

Експозиція демонструє оригінальні документи та часописи періоду визвольних змагань 1917-1921 років з фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Вінницької області, різноманітні світлини того часу з колекції Музею історії міста Києва, реконструкції одностроїв, амуніції та зброї Дієвої Армії Української Народної Республіки з фондів комунального підприємства «Центр історії Вінниці», елементи одягу Легіону Українських Січових Стрільців з колекції родини Царенків. Окрім того, на виставці представлено стіл, за яким працював Головний Отаман Симон Петлюра під час перебування уряду Директорії у Вінниці.

«Виставку підготовлено до святкування 100-річчя діяльності обласного краєзнавчого музею. Експонати виставки у повній мірі висвітлюють події періоду визвольних змагань 1917-1921 років на Вінниччині, демонструючи унікальні предмети, техніку та світлини того часу», – відзначив директор комунального підприємства «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Зазначимо, що Українська революція 1917-1921 років – це період відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності. Починаючи з 1917 року, після повалення самодержавства в Російській імперії, на українських землях потужно розгорнувся національно-визвольний рух за незалежність.

Одним із центрів визвольних змагань стало Поділля. Тут впродовж 1917-1921 років неодноразово змінювалася влада, перебували урядові структури Української Народної Республіки, діяли регулярні війська та повстанські загони, відбувалися військові дії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень