Тиврівський район, Вінницька область

Відбувся семінар щодо реалізації державних програм підтримки аграрного сектору

Переглядів: 228

20 квітня 2018 року  відбувся семінар для керівників місцевого самоврядування та агроформувань району, щодо реалізації державних програм підтримки аграрного сектору.

У роботі семінару взяли участь голова райдержадміністрації  Віктор Бойко, заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації  Алла Ліщишина,  начальник управління прогнозування розвитку агропромислового розвитку та виробництва продукції тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації  Микола Заїка,  керівник Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Євгеній Желізняк,  начальник відділу організації продажів МСБ управління малого та середнього бізнесу ВОД АБ"Укргазбанк" Андрій Гафа.

З інформацією про стан реалізації  державних програм підтримки аграрного сектору виступив  начальник управління прогнозування розвитку агропромислового розвитку та виробництва продукції тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації  Микола Заїка , який звернув увагу  присутніх на головні акценти, які потребують особливої уваги та вирішення в процесі практичного впровадження  постанов Кабінету Міністрів України № 106 та № 107 від 7 лютого  2018 року, відшкодування коштів на вирощування молодняка ВРХ, придбання сільськогосподарської техніки, насіння, садівництва , ягідництва тощо.

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпроспоживслужби у Вінницькій області Євгеній Желізняк зупинився на деталях процесу проведення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин. Щоб отримати  державну  підтримку  власникам тварин необхідно провести ідентифікацію худоби. Для забезпечення якісного проведення цієї роботи необхідна активізація діяльності органів місцевого самоврядування, особливо щодо інформування населення та проведення певних організаційних заходів.

Важливим інструментом підтримки та розвитку громад  є співпраця з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області. Власне  Наталія Гижко запропонувала  ряд заходів, які можна проводити для сприяння розвитку інвестиційної привабливості громад, створення робочих місць. Особливу увагу звернула на необхідності активної проектної діяльності. Написання проектів, стратегічних планів, програм, бізнес-проектів  що дає можливості залучати додаткові кошти для розвитку громад.

Щодо практичних  механізмів компенсації вартості витрат, понесених суб’єктами господарювання через банківські установи інформацію надав начальник відділу організації продажів МСБ управління малого та середнього бізнесу ВОД АБ"Укргазбанк" Андрій Гафа.

Підсумовуючи роботу семінару голова райдержадміністрації  Віктор Бойко  закликав аграрників та керівників органів місцевого самоврядування детально вивчити урядові документи, які дають реальну можливість зробити крок вперед  та подякував  ініціаторам і спікерам семінару за корисні пропозиції, цікаві напрацювання, ідеї та побажав усім плідної співпраці, успіхів у реалізації програми підтримки аграрного сектору.