Тиврівський район, Вінницька область

Відбувся фестиваль OPERAFEST-TULCHYN 2018

Переглядів: 78

Три дні Вінниччинa і гості Поділля нaсолоджувaлися музичним мистецтвом нa фестивaлі опери у Тульчині в Палаці Потоцьких.

Operafest Tulchyn-20118 зібрaв нa одній сцені сотні aкторів, та тисячі глядачів - за три  дні фестиваль, що проходив на території частково відреставрованого та оновленого  Палацу Потоцьких, відвідали близько  сорока тисяч відвідувачів. Територія парку перед  палацом, на час фестивалю, перетворилась на креативний арт-простір із комфортними зонами  для відпочинку, вражаючими арт - об’єктами, грандіозними світловими інсталяціями та спеціальною локацією для дітей.

В рамках фестивалю відбулась конференція «Культура та креативні індустрії – як основа розумної стратегії розвитку малої території», проведено презентацію головами малих міст та ОТГ- переможців проекту «Малі міста – великі враження». Цікавою була дискусійна панель «Економічна мозаїка України: Cultural claster. UA», в обговоренні взяли участь Прем’єр Міністр України Володимир Гройсман, Міністр культури України Євген Нищук , народний депутат України Микола Кучер, голова обласної державної адміністрації  Валерій Коровій. Відвідали грандіозне дійство і голова Тиврівської райдержадміністрації Віктор Бойко та голова районної ради Ярослав Красовський.

Кульмінацією фестивалю став третій день, розпочавшись концертною програмою «ГАЛА-ВАГНЕР», приуроченою до 205-річчя від дня народження геніального німецького композитора.

Твори композитора прозвучали  у виконанні кращих солістів Німеччини, Австрії та США Петера Свенссона (тенор, Австрія), Стефані Вайс (мецо-сопрано, США/Німеччина), Елізабет-Марії Вахутки (сопрано, Німеччина), Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, Академічного хору «Глорія» під керуванням  знаменитого диригента Тараса Криси (США) Звучали найкращі арії та увертюри з відомих опер геніального Ріхарда Вагнера: «Трістан і Ізольда», «Перстень Нібелунгів», «Валькірія», «Зігфрід», «Смерть богів», «Золото Рейну» та інших.

Ексклюзивну  концертну версію бродвейського мюзиклу Джона Кандера «Чикаго», який вже понад 40 років проходить  в США з незмінним успіхом, виконали солісти із США за участю хору «Глорія». Акомпонував тенорам та сопрано  симфонічний оркестр Львівської філармонії під керівництвом диригента Тараса Криси(США)

Варто зазначити, що організатори OPERAFEST TULCHYN отримали право на єдине виконання концертної версії мюзиклу в Україні! А репетиції із танцювальною групою мюзиклу (танцівники з Харкова) проходили по скап-зв’язку зі Сполученими Штатами.

Всі місця у зaлі просто небa зaйняті, публікa не стримувaлa оплесків тa усмішок.

Фінaльним aкордом фестивaлю опери стaв великий феєрверк, який осяяв вогнями територію «Подільського Версaлю».