Тиврівський район, Вінницька область

Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті та примирення

Переглядів: 149

Сьогодні, 8 травня, в районному центрі відбулись урочистості та покладання квітів до Дня пам’яті та примирення. В урочистостях на Меморіалі Слави взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Бойко, голова районної ради Ярослав Красовський, Тиврівський селищний голова Сергій Кицишин, військовий комісар  районного військового комісаріату Роман Потерлевич, представники трудових колективів установ та організацій району, учні.

Ці травневі дні священні і скорботні для кожного з нас. Війна переорала Україну із заходу на схід і зі сходу на захід  вогняним смерчем. Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті та примирення. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні. Саме у такому форматі пам'ять полеглих у Другій світовій війні сьогодні в Україні вшановують вчетверте, адже Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення  тільки у 2015 році. Символом пам'яті є червоний мак. Цьогоріч вінок з червоних маків прикрашатиме голову монументу "Батьківщини-матері" у Києві, біля якої проходитимуть урочисті заходи, приурочені до Дня пам'яті.  Цей день відзначають не тільки в Україні. У 2004 році 8 травня встановлено як День пам'яті та примирення Генеральною Асамблеєю ООН. З 2005 року пам'ять жертв Другої світової війни вшановують у багатьох країнах світу. Світлу пам'ять про загиблих і померлих присутні вшанували хвилиною мовчання.