Тиврівський район, Вінницька область

24-26 травня на Вінниччині проходитиме Міжнародне Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій»

Переглядів: 148

Сьогодні, 24 травня, на площі Т.Г.Шевченка відбулося урочисте відкриття Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій», участь в якому прийняли і майстрині Тиврівського району.

Зокрема були представлені роботи декоративно-прикладного мистецтва Білокурської Катерини з с. Селище - ляльки-мотанки та роботи вишивальниці смт Тиврів Очеретної Галини - вишите панно Тараса Григоровича Шевченка. Також завідувач сектору культури і туризму Тиврівської райдержадміністрації  Світлана Мартиневич привезла на свято обрядову випічку господинь з сіл: Уяринці, Шендерів, Василівка,Сліди, Рогізна, Шершні, Рахни- Польові, Тростянець, Марківка та смт Сутиски.

Святкові заходи 24-26 травня проходитимуть у містах: Вінниці, Немирові, Літині, Калинівці,Тульчині, Ямполі, Теплику, Шаргороді, Могилів- Подільському, Жмеринці, Браїлові, Гайсині. Поети, літератори, художники та митці з усіх регіонів України, а також з інших країн, зустрічатимуться майже в усіх районах Вінниччини із студентською та учнівською молоддю, молодими письменниками, журналістами, громадськістю.

Варто нагадати, що естафету цієї культурно-мистецької акції Вінницька область прийняла від Луганщини.

На Вінничиині  в  рамках Шевченківського свята проводитимуться виставки,тематичні екскурсії, літературно-мистецькі вечори , а також театралізоване дійство «Борітеся – поборете!».

У м. Вінниці гості свята побувають на відкритті всеукраїнської художньої виставки «Мальовнича Україна»,  відвідають Вінницький обласний літературно-меморіальний музей-садибу ім. М. Коцюбинського, проведуть творчі зустрічі із студентами вищих навчальних закладів м.Вінниці (Державного педагогічного університету  ім.М.Коцюбинського, Державного політехнічного університету та Донецького національного університету ім.В.Стуса), а також зустрінуться з читачами обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва, бібліотеки для дітей ім.І.Я.Франка, обласної бібліотеки для юнацтва та учнями загальноосвітніх шкіл міста.

Урочиста церемонія закриття Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній новій» за участю відомих майстрів слова та Національного заслуженого академічного народного хору України  імені Григорія Верьовки  відбудеться у Вінницькому обласному українському  академічному музично-драматичному театрі  ім..М.Садовського  26 травня о 15 -00 год.