Проблематика протидії торгівлі людьми на особливому контролі

Дата: 21.03.2019 15:07

Нещодавно в актовій залі райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу з питань протидії торгівлі людьми. Даний захід відбувався в форматі засідання районної міжвідомчої ради в рамках реалізації Комплексної програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та попередження торгівлі людьми.

Фаховий коментар з проблематики торгівлі людьми здійснила головний спеціаліст Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Любов Никодим. Вона зазначила, що за даними Міжнародної організації праці близько 21 млн. осіб у світі є постраждалими від торгівлі людьми. В Україні 693 особам Міністерством соціальної політики надано статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, у Вінницькій області таких осіб 58, у Тиврівському районі – 5.

На питаннях активізації виконання норм Закону України «Про протидію торгівлі людьми» акцентувала увагу присутніх в ході свого виступу президентка неурядової громадської організації «Прогресивні жінки» Наталія Козлова.

Актуальність тематики запобігання домашньому насильству, вжиття дієвих заходів профілактики озвучила співпрезидентка вищезазначеної громадської організації Наталія Сергієнко.

В роботі круглого столу брали участь представники районних структур, установ, організацій, які є суб’єктами впровадження Національного механізму протидії торгівлі людьми.

Підсумки роботи круглого столу підвів заступник голови райдержадміністрації Володимир Вітюк, який є координатором діяльності всіх структур, причетних до протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому  насильству. У заключному виступі він наголосив на виключній актуальності існуючої проблематики торгівлі людьми, необхідності посилення інформаційно – роз’яснювальної роботи та вжиття заходів з метою ідентифікації осіб постраждалих від торгівлі людьми.