Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Науковці-екологи України та Польщі вивчали досвід роботи лісівників Вінниччини

Дата: 21.05.2019 15:05
Кількість переглядів: 148

Заповідні землі заказника, титанічну працю із природозбереження та зокрема збереження червонокнижних зубрів, вольєрне господарство, лісові культури та результати праці у створенні нових лісів – усе це показали лісівники ДП «Хмільницький лісгосп» учасникам міжнародної науково-практичної конференції.

Кожен куточок Вінничини по-своєму прекрасний, неповторний та особливий. Хмільницький знаходиться в північно-західній частині області на території Хмільницького, Літинського, Калинівського та Козятинського адміністративних районів, має шість лісництв. Держпідприємство здавна славиться прекрасними лісовими масивами, які створюють та охороняють відповідальні і віддані роботі лісівники. А за збереження та збільшення видової фауни у мисливських угіддях відповідають професійні мисливствознавці та єгері.

Днями до хмільницьких лісівників завітали у гості учасники І Міжнародної науково-практичної конференції «Vin Smart Eco». У заході взяли участь українські та іноземні фахівці з питань екології, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, освіти для сталого розвитку, пошуку спільних науково-методичних і практичних підходів, інженерних шляхів вирішення екологічних проблем України та Європи.

Спершу делегація завітала до Сандрацького загальнозоологічного заказника. Він розташований на площі 362 га і має статус заказника місцевого значення з 1997 року. Громадський інспектор Антон Кащеєв, який багато років свого життя присвятив природоохоронній роботі, розповів гостям і про рідкісні, і про звичні для нас види, які проживають на території заказника. Але для природолюба усе живе – цікаве та необхідне у забезпеченні цілісності та здоров’я екосистеми. Антон Григорович показував та дарував свої авторські фото, які він робить з допомогою як спеціальної фоторушниці, так і фотоапарата.

Хмільницький лісгосп не лише охороняє мешканців заповідних територій, а й активно розвиває мисливське господарство, невід’ємну частину лісового господарства. Мисливствознавець держпідприємства Володимир Ткач представив гостям мисливське господарство. Візитівкою Хмільницького лісгоспу є найбільша в Україні популяція зубра європейського. Гості цікавились середнім віком життя могутньої таврини, як їх охороняють і чи не заважають вони місцевому населенню. Адже «мандрує» місцева популяція зубрів у межах Уладівського та Широкогребельських лісництв Хмільницького лісгоспу (територія Калинівського, Літинського та Хмільницького районів) і на сьогодні, за даними зимового «перепису», нараховує 95 особин. І це досить багато, тому хмільницькі лісівники згідно з відповідними дозволами Мінекології здійснюють відлов та переселення зубрів в інші мисливські господарства України. Усього з угідь Хмільницького лісгоспу переселено 28 особин, і це дозволяє регулювати оптимальну щільність зубра в угіддях. Особливо активно цікавились процедурою відлову зубра, яким чином він потрапляє у пастку (яку теж показали), як його транспортують тощо. До речі, пастку хмільницькі лісівники вдосконалювали самотужки на практиці.

Також гості мали змогу на власні очі оглянути вольєр, де на площі більше 50 га утримують у напіввільних умовах поголів’я дикого кабана. Тварини під час відвідин активно шукали смаколики разом із своїм підростаючим потомством і зовсім не боялися відвідувачів.

Гордість Хмільницького лісігоспу – це ліси. Лісівники застосовують у своїй роботі передові наукові методи та технології для створення високопродуктивних лісів майбутнього, вводять у склад лісових культур перспективні породи. У зв’язку зі зміною клімату та зниженням рівня грунтових вод і всиханням традиційної для Поділля ялини замінюють її на більш посухостійкі модрину, ялицю та інші породи. А також щороку хмільницькі лісівники беруть участь у збільшенні лісистості області – створюють нові ліси на місцях колишніх пустирів, балок, земель, що не придатні для сільгоспкористування. На сьогодні лісистість області становить 13,8%. Учасникам показали що значить на практиці термін «створення нових лісів, захисних насаджень».Ділянка, яку вони оглянули, знаходиться у Широкогребельському лісництві (кв.26). Ще 10 років тому на місці цього молодого доглянутого лісу площею 15,6 га була пустка. А сьогодні завдяки праці лісівників та сприянню територіальної громади, яка передала ці землі, – рівними рядочками росте дуб звичайний та клен гостролистий. Останній догляд проводився на культурах у 2013 році, проте на всіх захисних насадженнях проводять повністю увесь цикл лісокультурних заходів, як і в культурах держлісфонду.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень