Тиврівський район, Вінницька область

Віктор Бойко відвідав учасника Другої світової війни

Переглядів: 56

Сьогодні, в  День пам’яті і примирення голова Тиврівської райдержадміністрації Віктор Бойко, керівництво районної ради, представники Тиврівської селищної ради, військовий комісар  районного військового комісаріату Роман Потерлевич, головний редактор районної газети "Маяк" Володимир Усатюк  привітали і вручили подарунковий набір учаснику Другої світової війни Івану Петровичу Войтенку.

"Ви наш приклад. Все, що Ви пережили неможливо описати словами, ваш біль, ваші рани, вони постійно нагадують про себе, проте разом з цим оптимізм, яким ви володієте несе в собі велику силу.  Живіть ще довгі-довгі літа, хай небо над Вами завжди буде мирним. Добра, благополуччя Вашій родині".

Іван Петрович закінчивши у 1941 року з відзнакою середню школу в смт Тиврові і планував вступити в Крондштадтське морехідне училище. Але у зв’язку з початку війни залишився в смт Тиврові, який окупували фашисти. Після звільнення селища його мобілізували на фронт, направивши на курси молодих командирів. Бойове хрещення отримав в Карпатських горах, звільняв від загарбників Західну Україну, Молдову, брав участь у Яссо-Кишинівській операції, де був важко поранений. Однак після лікування - знову на фронт, звільняючи Угорщину, Австрію, Словенію. Перемогу зустрів у Празі, але додому зі служби повернувся аж у 1947 році. Довелось працювати і дільничним інспектором міліції, і після закінчення заочно педінституту - в освіті, і очолювати колгосп, а потім й Тиврівську селищну раду. Загальний трудовий стаж І.П.Войтенка складає майже 70 літ! І ще одна важлива деталь - понад чверть століття він працював незмінним керівником районної організації ветеранів, зробивши багато для поліпшення життя ветеранів та учасників війни, праці. Іван Петрович удостоєний звання Почесного ветерана України, Почесного громадянина Тиврова.