Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області поповнило бюджет держави на 429 тис. грн.

Дата: 01.04.2019 14:59

З початку 2019 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області здійснено 320 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у ході яких виявлено 224 порушення. На усунення виявлених недоліків видано 171 приписів та складено 122 протоколи про адміністративні порушення. По 95 з 117 винесених постанов сплачено штрафів на суму 28 288 грн.

Відповідно до результатів перевірок, було виявлено порушення, а саме – щодо самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням, зняттям та перенесенням ґрунтового покриву без спеціального дозволу розраховано шкоду у розмірі 677 868,19 грн.

З цієї суми до Державного бюджету України було сплачено 429 181,45 грн.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

• забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
  • забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;
  • запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
  • забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.