Вшанували лісничого Тиврівського лісництва Рошака Михайла Адамовича

Дата: 20.02.2019 14:59

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства відзначило 100–річчя з дня утворення територіального органу управління лісами Вінницької області.

З нагоди свята у приміщенні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М.К. Садовського пройшов лісівничо-просвітницький захід «Пізнай ліс», на якому відбулося вручення високих нагород кращим лісівникам Вінниччини. Серед нагороджених   і лісничий Тиврівського лісництва Рошак Михайло Адамович, який отримав нагрудний знак «За бездоганну службу в державній лісовій охороні».
Сто років тому Вінниця була тимчасовою столицею УНР. 10 січня 1919 року ще в Києві було прийнято Закон про ліси в Українській Народній Республіці. Саме на його виконання урядом УНР вже у Вінниці було утворено інституцію Подільського губернського лісничого на підставі "Тимчасового Закону про Губерніяльних та Повітових лісничих", затвердженого Директорією Української Народної Республіки 14 лютого 1919 року. Тому саме цю дату утворення територіального органу управління лісами Подільської губернії можна по праву вважати днем утворення Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. З 1917 року це був перший законно діючий орган влади, який займався лісовим господарством на підпорядкованій території. Саме ці закони, що переймались долею та збереженням лісів України, дали початок установі, правонаступником якої є сучасне обласне управління лісового та мисливського господарства.