Тиврівська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині збудують 14 нових амбулаторій у сільській місцевості

Дата: 03.10.2018 14:57
Кількість переглядів: 303

Про це повідомив перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко під час селекторної наради з обговорення питання щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості, яку проводив Віце-прем’єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Генадій Зубко.

В ході наради обговорено ряд питань, які стосуються будівництва нових амбулаторій у сільській місцевості, а також ситуацію в регіонах із зазначенням проблематик та шляхів їх вирішення.

«На сьогодні наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затверджено 512 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах. З яких 155 об’єктів - це амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря без житла; 152 об’єкти - амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря з житлом; 188 об’єктів - амбулаторії групової практики на 3-4 лікаря; 17 об’єктів - ЦПМСД на 5-7 лікарів. Важливо рухатись за визначеним календарним планом реалізації проектів будівництва. Крім того, нами запроваджено щотижневий моніторинг з фотофіксацією ходу будівництва даних об’єктів. Також, у зоні особливої уваги питання зовнішніх мереж та забезпечення широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, адже амбулаторії первинної медицини повинні бути забезпечені всією необхідною інфраструктурою», - зазначив Геннадій Зубко.

В свою чергу, про стан справ на Вінниччині із будівництвом нових амбулаторій розповів Андрій Гижко: «За рахунок коштів державної субвенції, яка виділяється Урядом України, у Вінницькій області за плановано збудувати 14 нових амбулаторій в сільській місцевості. На сьогодні по 12 амбулаторіях вже виготовлено проектно-кошторисну документацію і на цьому тижні будуть оголошені тендери. Плануємо, що перші 5 амбулаторій будуть збудовані до кінця поточного року, решту завершимо в 2019 році. Всі амбулаторії є типовими. Це зроблено з тією метою, аби будь-яка людина одразу розуміла, що це медичний заклад. Всі амбулаторії будуть однакового типу, виконані в однаковій кольоровій гамі та з однаковими прапорами. Крім того, всі ці амбулаторії зі службовим житлом для лікарів, адже є проблематика з тим, що лікарі, по звершенню навчання, не мають бажання їхати в сільську місцевість через відсутність житла. Саме тому проектами передбачається будівництво службового житла для лікарів, які там працюватимуть. Окрім того, для всіх нових амбулаторій будуть закуплені автомобілі, на яких лікарі зможуть виїжджати до важкохворих або лежачих пацієнтів, аби надавати допомогу на дому. Також на сьогодні райони починають передбачати кошти на оплату навчання молодих спеціалістів в мед університеті, аби по завершенню навчання та проходження інтернатури вони повертались до сільської місцевості і там працювали. Відповідно, для цього створюватимуть належні умови праці та забезпечать їх житлом».

На завершення наради Геннадій Зубко дав доручення регіонам пришвидшити вирішення питань щодо оформлення документів на земельні ділянки, заключення договорів на проектування, отримання висновків експертизи та оголошення тендерів на будівництво.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень