Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Обов’язковий медогляд працівників: кому слід проходити та як часто

Дата: 12.04.2019 14:54
Кількість переглядів: 186

Шаргородське відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області нагадує, що згідно зі ст.169 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 р. № 246 (далі – Порядок). Періодичність медоглядів в залежності від шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища наведено у додатку 4 до Порядку; перелік робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, – у додатку 5 до Порядку.

Слід наголосити, що працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів, об’єктів комунально-побутового обслуговування, інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, повинні обов’язково проходити попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди ( ч.2 ст.26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 №4004-ХІІ).

До відома! Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, затверджено постановою Кабміну від 23.05.2001 р. № 559.

Роботодавець згідно з чинним законодавством відповідає за організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допуск їх до роботи без необхідного медичного висновку (ч. 4 ст.26 вищевказаного Закону).

Працівників, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюють від роботи й можуть притягти до дисциплінарної відповідальності (ч.5 ст.26 вищевказаного Закону).

До дисциплінарних стягнень згідно зі ст. 147 КЗпП належать догана, звільнення та інші стягнення, передбачені законодавством, статутами і положеннями про дисципліну для окремих категорій працівників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень