Тиврівський район, Вінницька область

Працівники культури Тиврівщини відвідали с. Пирогів

Переглядів: 91

Працівники культури Тиврівського району відзначили своє професійне свято - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва поїздкою до Національного музею народної архітектури і побуту України, що розташований  в с.Пирогово Київської області.

На площі музею зосереджено 275 архітектурних експонатів народного будівництва XVI—XX століть. Садиби з сільськими хатами і господарськими будівлями сформовано з документальною достовірністю та згруповано відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого історико-етнографічного і географічного регіону. До музею також були перевезені дерев'яні церкви, вітряки та інші пам'ятки архітектури та побуту.

Україна в мініатюрі: " Середнє придністров' я", "Полтавщина", "Поділля", "Південь", "Карпати", а також колоритні "Вітряки", "Ярмаркове та співоче поля", дерев'яні церкви збудовані без жодного цвяху в яких саме у цей день правилась Божественна літургія на честь православного свята "Параскевії П'ятниці" . Музей прийняв найперших відвідувачів 42 роки назад і тут радо на порозі зустрів і нас, 47 туристів із кожного куточку Тиврівського району з посмішкою екскурсоводу за покликанням, Марини, яка і завела нас на Черкащину де ми побачили, почули, відчули, посмакували автентичних пісень, гри на народних інструментах та національних страв. Найдавніший експонат музею - хата1587 току з піччю, серед незвичайних експонатів хата родичів Т.Г.Шевченка. Музей розкинутий на 150 га площі, тому обійти всі обійсття та вулиці нам не вдалось, але ми обов' язково повернемось, адже, як кажуть в народі - " Краще раз побачити ніж сто раз почути". Не залишився і поза нашою увагою ботанічний сад нашої столиці і щасливі і здорові ми повернулись додому!!! – поділилась своїми враженнями завідувач сектору культури і туризму Світлана Мартиневич.