Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

З кліщем краще не зустрічатися

Дата: 25.04.2019 14:42
Кількість переглядів: 176

Місцями поширення https://nemyriv-rda.gov.ua/images/17/08/170808_klishci.jpgкліщів найчастіше є лісові масиви та пасовища. Живляться вони на дрібних ссавцях, диких тваринах та худобі. Але на даний час ареал дещо поширився – тепер їх можна знайти в паркових зонах, в садах, лісосмугах. Тут годувальниками можуть виступати домашні тварини, а саме коти, собаки, кози. Перебуваючи на природі ми можемо зазнати нападу навіть не дізнавшись, що «зустріч» вже відбулася. Вони можуть присмоктуватися до будь-якої частини тіла, проте частіше вибирають більш ніжні ділянки шиї, складки шкіри в ділянці талії, паху.

Тому з моменту заповзання кліща до його прикріплення може пройти деякий час. Часті випадки присмоктування кліщів під час сну, при цьому кліщів, що присмокталися довго не помічають. Момент присмоктування кліща можна відчути далеко не завжди. Це пов’язано як з різною індивідуальною чутливістю людей, так і з локалізацією укусу. А ще разом із слиною він вводить в рану анестезуючу речовину, тому укус кліща малочутливий і найчастіше залишається не поміченим. Через 2-3 дні на поверхні тіла навколо кліща з’являється гіперемія та виникають больові відчуття. Кліщі, що насмокталися крові, відпадають самі.

Якщо вдалося виявити кліща, що присмоктався до того часу, як він відчепиться, то можна видалити його самостійно. Для цього місце присмоктування змащують олією. Причому, щоб олія не розтікалася можна зробити кільце із нитки, чи тоненької смужки паперу навколо кліща. Через деякий час, повільно розхитуючи кліща, видаляють його пінцетом чи петлею з нитки, обережно щоб не відірвати хоботок. Місце укусу потрібно змастити йодом, спиртом чи одеколоном. Якщо - ж частина хоботка залишилася в тілі, то потрібно звернутися до лікаря, оскільки може виникнути запалення.

Основну шкоду кліщі наносять людям, як переносники збудників таких хвороб: кліщовий вірусний енцефаліт, бореліоз або хвороба «Лайма», туляремія, лихоманка Ку, бруцельоз, кримська геморагічна гарячка.

Але найкраще запобігти присмоктуванню кліща, а тому перебуваючи на природі бажано одягатися у світлий однотонни, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, голову покривати панамою або хустиною. Через кожні дві години проводити само та взаємоогляди. Особливо ретельно слід обстежувати ділянки тіла вкриті волоссям. Вдома змінити одяг та білизну, ретельно оглянути їх та випрати. Також можна використовувати для захисту від кліщів ефективні репеленти, які є  в реалізації.

           За 2018 рік в Немирівському районі було зареєстровано 6  випадків хвороби Лайма ( кліщовий іксодовий Бореліоз), серед яких 1 дитина  - 14років (показник складає 12,2 випадки на 100 тис. населення, при обласному 32,6). Захворювання реєструвалися в Немирові 4 випадки, Брацлав-1, Гунька-1. Інфікування відбувалося при роботі на присадибних ділянках та в умовах відпочинку в селах Грабівці, Кароліна, Криківці, Озеро, Ометинці, Червоне. Всього населених пунктів де виявляли хворобу Лайма -22: Брацлав, Воробіївка, Головеньки, Монастирське, Мухівці, Н.Обіходи, Обідне, Стрільченці, Чуків, Юрківці, Чаульське, Рубань, Ситківці, Сорокотяжинці, Ковалівка, Мельниківці

        Приємного відпочинку та будьте обережні.

 

Завідувач Немирівського міжрайонного

Відділу лабораторних досліджень                                                        А.П.Хмара


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень