Тиврівський район, Вінницька область

Віктор Бойко, у складі делегації з Вінниччини, вивчає досвід чехів у реформі децентралізації

Переглядів: 94

З 23 по 26 вересня офіційна делегація Вінниччини на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм перебуває з навчальним візитом в Ліберецькому краї Чеської Республіки.

В складі делегації також перебувають директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та директор департаменту фінансів облдержадміністрації  Микола Копачевський, директор департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, голови райдержадміністрацій та міські голови міст обласного значення.

Мета поїздки – запозичення практичного досвіду реформи децентралізації, передачі владних повноважень та залучення інвестицій зі структурних підрозділів фондів ЄС та приватного сектору.

В ході зустрічі було обговорено основні аспекти співпраці України та Чехії. В тому числі, питання міжнародного співробітництва між Вінниччиною та Ліберецьким краєм.

Як зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій, за останні кілька років Вінниччина зробила величезний крок вперед у стосунках з Ліберецьким краєм, зокрема в питаннях медицини та соціального розвитку. Так, рік тому Ліберецький край прийняв на літнє оздоровлення тридцять дітей воїнів, загиблих в АТО.

«Наш регіон має чимало інвестиційно-привабливих сторін,  які, однозначно, зацікавлять інвесторів і дадуть можливість для подальшої плідної співпраці», - зауважив очільник області.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс запевнив:

«Ми завжди підтримуватимемо міжрегіональну співпрацю. Мені приємно, що делегація прибула до Чехії в рамках реалізації угоди про співпрацю з Ліберецьким краєм Чеської республіки. Протягом останніх років результатом співпраці між Вінниччиною та Ліберецьким краєм стала реалізація низки взаємовигідних двосторонніх проектівСподіваюсь, що делегація матиме змогу ознайомитися з передовим досвідом чеських партнерів щодо втілення реформ та провести переговори про перспективні напрямки взаємодії двох регіонів».

В ході зустрічі сторони розглянули питання налагодження співпраці в рамках інвестиційних проектів, а саме залучення чеського інвестора на терени Вінницької області.