Тиврівський район, Вінницька область

Почесному ветерану України 95!

Переглядів: 320

Сьогодні, 1 листопада, ветерану другої світової війни, Почесному ветерана України, Почесному громадянину Тиврова, Почесному голові районної ветеранської організації Войтенку Івану Петровичу виповнюється 95 років!

Тож в цей день привітати його приїхало багато гостей, серед яких перший заступник голови Тиврівської райдержадміністрації О.В. Заворітний, заступник голови райдержадміністрації В.В. Вітюк, голова районної ради Я.Й. Красовський, Тиврівський селищний голова С.М. Кицишин, голова районної ветеранської організації І.В. Вавшко.

Іван Петрович закінчив у 1941 року з відзнакою середню школу в смт Тиврові і планував вступити в Крондштадтське морехідне училище. Але у зв’язку з початку війни залишився в смт Тиврові, який окупували фашисти. Після звільнення селища його мобілізували на фронт, направивши на курси молодих командирів. Бойове хрещення отримав в Карпатських горах, звільняв від загарбників Західну Україну, Молдову, брав участь у Яссо-Кишинівській операції, де був важко поранений. Однак після лікування - знову на фронт, звільняючи Угорщину, Австрію, Словенію. Перемогу зустрів у Празі, але додому зі служби повернувся аж у 1947 році. Довелось працювати і дільничним інспектором міліції, і після закінчення заочно педінституту - в освіті, і очолювати колгосп, а потім й Тиврівську селищну раду. Загальний трудовий стаж І.П.Войтенка складає майже 70 літ! І ще одна важлива деталь - понад чверть століття він працював незмінним керівником районної організації ветеранів, зробивши багато для поліпшення життя ветеранів та учасників війни, праці. Іван Петрович удостоєний звання Почесного ветерана України, Почесного громадянина Тиврова.