Тиврівський район, Вінницька область

На Тиврівщині тривають заходи в рамках відзначення 74-ї річниці звільнення району від нацистських загарбників

Переглядів: 210

Сьогодні, 16 березня, з нагоди 74-ї річниці звільнення Тиврова від нацистських загарбників здійснено покладання квітів на меморіалі Слави райцентру за участю голови районної ради Ярослава Красовського, селищного голови смт. Тиврова Сергія Кицишина, представників органів виконавчої влади і трудових колективів.

Саме в ході другого етапу звільнення Вінниччини, з 12 по 21 березня 1944 року Тиврівщину було визволено від німецько-румунських окупантів. Це стало можливим завдяки мужності і героїзму воїнів 100, 151, 155 стрілецьких дивізій 67 стрілецького корпусу 38-ї армії і 33 стрілецької дивізії, 133 Смоленської дивізії ІІ Українського фронту.

Серед перших звільнених від загарбників були населені пункти сучасних Тростянецької, Марківської, Шендерівської сільських рад. Останніми визволено 21 березня 1944 року села Новоміської, Строїнецької, Краснянської територіальних громад.