Тиврівський район, Вінницька область

Досвід кооперації вивчають на Вінниччині представники ОТГ з областей України

Переглядів: 33

Навчальний семінар «Розвиток кооперативного аграрного руху» розпочався у Вінниці за участі представників об’єднаних територіальних громад з трьох областей України – Чернігівської, Чернівецької та Полтавської. Візит організовано Вінницьким центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми  «U-LEAD з Єропою». Протягом  19-21 березня  учасники семінару  ознайомляться із досвідом та успішними практиками  громад Вінницької області  з розбудови своїх територій.

Вітаючи  представників місцевого самоврядування директор Вінницького ЦРМС Олег Левченко зазначив:

«Кооперація   та розвиток  підприємництва  для громад – це ефективно,   створюються робочі місця, додана вартість має залишатись в громаді і використовуватись  на соціальні потреби та  розширення виробництва. У Вінниці є гарний приклад кооперації – італійські сири з успіхом виробляються якраз за принципом кооперації, але можливості є в кожній громаді. Поки що таких прикладів небагато – є в Северинівській ОТГ – там розвивається переробка подово-ягідної сировини, Барська ОТГ та інші.Ми  вирішили  обговорити  кооперативний рух та його  напрямки, адже це перспективно і потрібно для села, для аграрного бізнесу та фермерства в цілому».

Про стану кооперації у Вінницькій області присутніх проінформувала Валентина Кирилюк, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА:

«Найбільшого розвитку кооперація досягла у 2006-2008 рр., коли працювала програма фінансування. З обласного бюджету виділялись кошти на розбудову молочнотоварних кооперативів, їх було створено 40, але не всі витримали конкуренцію. Сьогодні на Вінничині затверджено нову програму підтримки сільгоспвиробників на 2016-2020рр., за якою виділено 1,5 млн грн для потреб розвитку та запроваджено програму кредитування під  6% на 3 роки. В області створено 95 кооперативів, з них ефективно працюють молочнотоварні господарства, кооперативи по обробці землі та садівництво. Ми зараз  переймаємо досвід  від країн ЄС та успішних українських кооперацій, вдало в  такому напрямку працює Джулинка Вінницької області».

В  ході візиту представники ОТГ відвідають Северинівську  та Томашпільську ОТГ,  Снітківську та Антонівську сільські ради з метою  вивчення практик кооперації та обміну досвідом.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування:

«Ми хочемо започаткувати рух і  розраховуємо на практичні поради. Сьогодні хороші практики є і в об’єднаних і в необ’єднаних громадах. В  ОТГ готові виділити ділянку, але потрібна ідея. Головне – це ініціативні люди, які вміють надихати на роботу та  інвестиції».

Протягом триденного навчання  для учасників семінару проведуть  інформаційні сесії  від  представників Вінницької Агенції регіонального розвитку  та  Вінницького центру інновацій.