Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Валерій Коровій: Польська модель самоврядування, заснована на принципах демократії та відповідальності, є найвдалішою в Східній Європі

Дата: 17.05.2019 14:13
Кількість переглядів: 172

Сьогодні, 17 травня, з нагоди відзначення в області дванадцятої річниці Дня Європи в Україні, до Вінниччини завітала делегація Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща. Офіційна двостороння зустріч відбулась в облдержадміністрації

Це перший візит новопризначеного маршалка Сьвєнтокшиського воєводства Анджея Бентковскі на Вінниччину. Його супроводжували голова Комісії стратегії розвитку, промоції та міжнародного співробітництва Сейміку Сьвєнтокшиського воєводства Гжегож Банаш та керівник апарату Сьвєнтокшиського воєводства Маріуш Бодо.

До участі в двосторонній офіційній зустрічі також долучились Генеральний Консул Республіки Польща у м. Вінниця Дамян Цярціньскі та Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у м.Вінниця пані Агнєшка Гуральска.

Українську сторону представляли голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник та депутат облради, представник голови облдержадміністрації в обласній Раді Дмитро Чаленко.

Звертаючись до іноземних гостей, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій привітав пана маршалка із прийняттям на надзвичайно відповідальну посаду, подякував за візит та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Для нас День Європи – дуже особливий день, який має символічне значення. День Європи у Вінниці – це день, коли на вулицях панує особлива енергетика. Наша співпраця зі Сьвєнтокшиським воєводством цьогоріч нараховує 61 рік. Жоден регіон в Польщі і в Україні не має такої довготривалої історії дружби. Наша спільна відповідальність – пронести цю дружбу через роки, адже змінюється влада, змінюються люди на займаних посадах, а дружба залишається», – підкреслив Валерій Коровій.

Керівник регіону ознайомив членів делегації Республіки Польща із соціально-економічним розвитком Вінниччини. Він повідомив, що Вінниччина сьогодні динамічно розвивається.

«Той прогрес, якого досягла Україна протягом останніх п’яти років, значно перевищує всі попередні досягнення з часів незалежності. Вінниччина – один із економічних лідерів держави. Так, зростання промисловості складає +12 %, це другий результат в Україні, аграрного бізнесу +16 % – це беззаперечне лідерство, будівництва + 57%, інвестиції в основний капітал +38%. Це не просто цифри, це показники загальної тенденції розвитку Вінниччини, формування конкурентного бізнес-середовища, інвестиційної привабливості регіону»,  – наголосив посадовець.

Він зауважив, що на Україну чекає реорганізація діяльності регіональних органів влади. Буде впроваджена модель, подібна до тієї, яка існує в Польщі, коли на рівні воєводства  є і маршалек, який обирається сеймиком, і воєвода, призначений польським урядом.

Польська модель організації місцевого самоврядування, заснована на принципах демократії та відповідальності, є найвдалішою в Східній Європі, – зауважив Валерій Коровій.

У свою чергу, маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Анджей Бентковскі зазначив, що на зазначену дату мав запрошення до Брюсселю, однак, обрав візит до Вінниці.

 «Вже сам факт понад шестидесятирічного співробітництва наших регіонів – це феномен у подібній співпраці. Ця співпраця виникає з подібності характерів, темпераментів поляків і українців, жителів міст Кельце та Вінниці, бо в наших серцях – ідея волі, демократії та відкритості. Я хотів би задекларувати нашу подальшу співпрацю і готовність переймати ваш досвід позитивних змін. Питання розвитку соціальної сфери, реформи охорони здоров’я та освітньої галузі – для нас теж актуальні», – зазначив Анджей Бентковскі.

Учасники зустрічі домовилися про розширення двосторонньої співпраці задля розвитку бізнес-середовища обох регіонів. На завершення зустрічі сторони обмінялись символічними презентами.

Нагадаємо, на святкування Дня Європи до Вінниці прибули делегації регіонів-партнерів та дипломати з майже десятка держав.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень