Тиврівський район, Вінницька область

На Тиврівщині буде проведено імунізацію хижих диких тварин від сказу

Переглядів: 247

Сьогодні, 26 вересня, в залі засідань Тиврівської райдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Заворітного відбулась нарада з головами територіальних громад району, поєднана із засіданням Державної протиепізоотичної комісії при Тиврівській райдержадміністрації, районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та засідання районного штабу з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років та його стабільного проходження.

Сьогодні у Вінницькій області розпочалась масштабна кампанія з імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу, - доповів головний спеціаліст з безпеки харчових продуктів Тиврівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Желєзняк Є.В.

Стартує кампанія з Сутисківського аеропорту, всього буде задіяно три літака АН-2, на яких встановлено спеціальне обладнання для викиду брикетів з вакциною. Таким чином підвищується ефективність вжитих заходів, адже такий метод виключає людський фактор і  на брикетах не залишається людського запаху, що в подальшому могло б відлякувати тварин від приманок. Приманки розповсюджуються рівномірно завдяки оснащенню авіатранспорту системами GPS та системами реєстрації кількості скинутих з літака брикетів. Оброблятиметься вся територія області, крім населених пунктів і великих водних об’єктів, із врахуванням даних, щодо місць проживання лисиць.

Запорукою ефективності пероральної імунізації диких тварин проти сказу експерти називають одночасне її проведення на запланованій площі, яка наразі становить 21 тис. 361 км2. Всього по області планують розповсюдити 427 тис. 220 доз приманок з вакциною. Приманка являє собою їстівний брикет, який своїм запахом і смаковими властивостями, приваблює тварин, а в середині нього знаходиться сама вакцина. Приманка безпечна для людини і інших тварин. Відчутний результат буде помітний за 5-7 років.

Щільність лисиці в Тиврівському районі більша за норму в 5 разів, і імунізація лише збільшить її кількість, - зазначив голова Тиврівської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Пацаловський І.Л., - тому вкотре звертаюсь до голів територіальних громад з проханням ввести премію за кожну вбиту лисицю. Адже це досить складна та невдячна справа, адже існує постійна небезпека самому мисливцю заразитися сказом.

Підсумовуючи нараду, Олександр Васильович Заворітний наголосив на необхідності систематичної, командної роботи і висловив сподівання на підтримку мисливців сільськими селищними і міським головою.