Тиврівський район, Вінницька область

Складнощі децентралізації: проблема з призначенням виборів та формуванням громад

Переглядів: 15

Третина населених пунктів в Україні вже входять до складу об’єднаних територіальних громад. Створено загалом вже 705 ОТГ. Ще 126 очікують рішення Центрвиборчкому про призначення перших виборів. І зробити це треба впродовж місяця, аби вибори відбулися ще цього року і громади могли розраховувати на прямі фінансові відносини із держбюджетом.

Про небажання ЦВК призначати перші вибори, складнощі формування громад та на які гроші вони можуть розраховувати в наступному році, у програмі «Реформа» Громадського телебачення говорили з керівником Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону Сергієм Шаршовим.

Про те, як уряд міняє законодавчу та нормативну базу, аби спростити життя громадам розповів координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря.

Відео: