Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині триває боротьба проти розповсюдження наркотичних засобів

Дата: 27.06.2019 13:51
Кількість переглядів: 137

26 червня, у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась пресконференція щодо проведення в області заходів до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом.

Головний лікар Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія» Павло Слободянюк розповів про загальну тенденцію щодо зловживання наркотичними речовинами в області.  «Наразі на диспансерному обліку перебуває практично 1400 осіб, які зловживають наркотичними речовинами. На жаль, спостерігається тенденція до зростання кількості наркозалежних », - зауважив Павло Слободянюк.

За його словами, на сьогодні значна увага приділяється профілактичним заходам з метою запобігання випадкам наркозалежності, особливо серед дітей та підлітків. Під час пресконференції Павло Слободянюк анонсував проведення тематичної акції під гаслом «Життя без залежності», приуроченої до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. Захід стартує об 11:00 на площі Європейській м.Вінниці.

Головний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я ОДА Олена Назаренко підкреслила, що пріоритетним напрямком роботи профільного департаменту також залишається запобігання поширення наркотичної залежності серед жителів області.

«На сьогодні є тісна співпраця закладів первинного, вторинного та третинного рівнів, зокрема, щодо застосування профілактичних заходів. Крім цього, фахівцями також проводиться робота із сімейними лікарями. Цьогоріч обласному наркологічному диспансеру виділені додаткові кошти у розмірі 150 тис. грн. з метою покращення обладнання для палат інтенсивної терапії. Також виділено 130 тис. грн. на закупівлю тест-систем на наркотичні-речовини», - зауважила Олена Назаренко.

Про особливості роботи з особами, які мають наркотичну залежність, а також про динаміку розвитку захворювання розповів завідувач наркологічного відділення №1, лікар-нарколог КП ВОНД «Соціотерапія» Гліб Головатий, зазначивши: «Хотів би наголосити на особливо важливій тезі. Треба розуміти, що головна мета – інформаційно-просвітницька, яка попереджуватиме можливі подальші наслідки. У першу чергу, важливо донести те, що наркозалежні, як і алкозалежні особи – це хворі люди. Це не вада сили волі, це не збіг обставин і не певні соціальні фактори, які є першими чинниками, що впливають на розвиток хвороби. Це хвороба зі своїми причинно-наслідковими зв’язками. Хвороба, яка вбиває людей. Хвороба, яка є хронічною, і, на жаль, можна говорити про тенденцію її молодшання. Багато молодих людей віком до 35 років є активними споживачами різноманітних психоактивних речовин. Важливо зрозуміти те, що хвороба невиліковна, адже недоречно говорити про те, що людина, пройшовши курс лікування, зможе жити так, як і раніше. Всі психологічні, фізіологічні, неврологічні, соціальні та юридичні наслідки залишаються з людиною. І лише шляхом об’єднання зусиль фахівців усіх галузей ми зможемо говорити про те, що ми здатні вплинути на цю ситуацію».

У свою чергу, головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський також розповів про наслідки вживання наркотичних речовин та особливості роботи з пацієнтами.

«На сьогодні дійсно змінилась наркотична картина та шляхи вживання наркотичних засобів. Спостерігається тенденція до вживання відповідних речовин «безпечним», безконтактним способом. Маю на увазі відсутність загрози для інших людей. В Україні та в області зокрема вдалося встановити медичний бар’єр щодо розповсюдження ВІЛ-інфікованими наркоспоживачами цієї інфекції серед населення. На Вінниччині 90% ВІЛ-інфікованих споживачів наркотичних речовин перебувають на антиретровірусному лікуванні, що є особливо важливим, адже вони перестають бути джерелом небезпеки для інших людей. Крім цього, державою передбачено закупівлю послуг щодо максимального охоплення наркоспоживачів антиретровірусним лікуванням. Варто зауважити, що на сьогодні дуже велика частка споживачів наркотичних речовин, майже 100% мають вірусний гепатит», - зауважив Ігор Матковський.

За його словами, на Вінниччині вдалося пролікувати гепатит С у 25-30% наркоспоживачів, включаючи ВІЛ-інфікованих та неінфікованих. Також Ігор Матковський повідомив, що сьогодні, у рамках проведення акції «Життя без залежності», працюватиме мобільна амбулаторія, де усі охочі зможуть пройти обстеження на ВІЛ, вірусний гепатит В та вірусний гепатит С.

Під час зустрічі заступник начальника управління протидії наркозлочинності ГУНП у Вінницькій області Ярослав Дьомов зазначив: «На сьогодні основною проблемою є зростання тенденції до вживання наркотичних засобів молодими людьми, підлітками та дітьми. Сьогодні управління протидії наркозлочинності вживає багато заходів, зокрема, пріоритетним напрямком є боротьба проти розповсюдження наркотичних засобів із використанням інноваційних технологій, тобто через мережу «Інтернет». Цьогоріч затримано 8 осіб, які здійснювали розповсюдження наркотичних засобів саме таким шляхом. Також закрито 3 інтернет-магазини, які діяли на території Вінницької області. На даний час причетні особи затримані. Цьогоріч підрозділами поліції Вінниччини викрито 432 кримінальних правопорушення, пов’язаних із наркозлочинністю, зокрема, 137 із них пов’язані зі збутом наркотиків. Проведення відповідних заходів триватиме і надалі».

У свою чергу, заступник командира батальйону управління патрульної поліції у Вінницькій області Василь Самаруха розповів про фіксування правопорушень щодо керування транспортними засобами у стані наркотичного сп’яніння.

«Цієї ночі було затримано 9 водіїв, 7 із них були у стані наркотичного сп’яніння, 2 – алкогольного. Виявити водія у стані наркотичного сп’яніння набагато важче, ніж у стані алкогольного. За 5 місяців 2019 року складено 1200 адмінматеріалів за керування транспортними засобами у стані сп’яніння. Половина з 528 осіб, які відмовилися від проходження експертизи, знаходилися у стані наркотичного сп’яніння; 509 осіб перебували у стані наркотичного сп’яніння; 430 – в алкогольному», - зауважив Василь Самаруха.

Інспектор зі зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Вінницькій області ДПП Олена Вотякова поінформувала про особливості проведення роботи з дітьми з метою популяризації здорового способу життя та запобігання розповсюдження наркотичних засобів серед молоді та.

«Минулого року було започатковано проєкт «Школа і поліція». За 6 місяців було проведено понад 1000 уроків у навчальних закладах. Ми розповідаємо дітям про наслідки вживання наркотичних речовин. Дуже приємно, що на Вінниччині дуже відповідальна громада, яка співпрацює з поліцією. Також у 2018 році втілено проєкт «Мій друг – поліцейський», спрямований на проведення профілактичної роботи серед молоді», - розповіла Олена Вотякова.

У свою чергу, керівник ГО «Впливові люди» Крістіна Коваленко розповіла про роботу громадської організації у напрямку протидії розповсюдження наркотичних речовин.

«На Вінниччині пройшло 5 рейдів щодо боротьби із розповсюдженням наркотичних речовин. Так, на стінах будівель було зафарбовано близько 2500 написів з посиланнями на інтернет-джерела зі збуту наркотиків. Загалом, до акції було залучено близько 500 осіб», - зауважила Крістіна Коваленко.

Керівник громадської організації також поінформувала про особливості проведення квесту «Життя без залежності» у рамках Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом.

Головний спеціаліст відділу молодіжної політики та взаємодії з громадськими організаціями Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Микола Кобися підкреслив важливе значення превентивної роботи в області, зазначивши: «На сьогодні  багато заходів проводиться у м.Вінниці, проте найбільшою проблематикою є ситуація на рівні області, особливо щодо розповсюдження необхідної інформації. Ми практикуємо створення тематичних театральних постановок, за допомогою яких молоді люди отримують відповідні знання. Ми відкриті до діалогу та до втілення молодіжних ініціатив».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень