Створено робочу групу для проведення операції «Урожай»

Дата: 02.06.2019 13:46

31 травня 2019 року в кабінеті голови районної державної адміністрації Віктора Бойка відбулася нарада з питань утворення робочої групи та проведення на Тиврівщині операції «Урожай».

На нараді також були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Заворітний, заступник голови райдержадміністрації Володимир Вітюк, заступник керівника апарату райдержадміністрації Леонід Горбатюк, начальник Тиврівського ДПФ Вінницького управління ГУ ДФС у Вінницькій області Ірина Іскра, керівники та представники управління агропромислового розвитку, управління економіки, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальних органів Держпродспоживслужби, Держгеокадастру та правоохоронних органів.

Аналіз стану фінансово-господарської діяльності підприємств із значними обсягами виробництва, кількості площ сільськогосподарських угідь, загальних обсягів реалізації товарів (послуг), використання трудових ресурсів свідчить, що деякі підприємства за рівних умов ведення діяльності на однакових площах землі мають різне податкове навантаження, яке на більшості підприємствах є незначним.

З метою збільшення надходжень до місцевого бюджету, легалізації зайнятості населення району потрібно утворити робочу групу з організації проведення в районі операції "Урожай".

Впродовж операції заплановано провести комплекс контрольних заходів за виплатою заробітної плати працівникам, зайнятим у сфері сільського господарства, на всіх етапах виробництва, зокрема, на етапі посівної кампанії, обробки та збирання урожаю, реалізації сільськогосподарської продукції тощо.

Метою організації зазначеної операції є упередження схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками, проведення перевірки дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, виявлення необлікованих найманих працівників, легалізації заробітної плати в аграрному секторі.

Особлива увага буде приділена залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, а також надають послуги с/г технікою з обробітку землі.

Пріоритетним напрямком проведення операції "Урожай" стане проведення роз‘яснювальної роботи, зокрема, бесід з керівниками сільгосппідприємств щодо легалізації найманої праці.

Операція триватиме до повного збору врожаю, а разом з нею триватиме і робота в напрямку легалізації використання праці тих людей, які важко працюють, а натомість позбавлені соціальних гарантій. Тому суб‘єктам господарювання краще завчасно подбати про декларування найманої праці. Натомість робітникам треба вимагати офіційного працевлаштування та повідомляти про факти несумлінного ставлення роботодавця до ДФС.