Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині розпочався VI Міжнародний інвестиційний форум

Дата: 07.09.2018 16:33
Кількість переглядів: 191

Сьогодні розпочався вже традиційний, вересневий Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в серці України». Метою зібрання є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, економічного, агропромислового та туристичного потенціалу Вінницької області. А також встановлення нових партнерських контактів та налагодження взаємовигідного співробітництва.

Серед учасників форуму - керівництво області та міста, зокрема, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник та Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Окрім того, до участі долучились представники Уряду України, іноземні делегації, представники бізнесу, які зібрались, щоб обговорити інвестиційний потенціал Вінницької області, встановити партнерські та дружні контакти.

На початку форуму до  його учасників з вітальним словом звернувся голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, який презентував присутнім інвестиційний потенціал Вінниччини, зупинившись на викликах сьогодення та операційних цілях розвитку регіону.

«На інвестиційну складову впливає дуже багато макро-економічних та суспільно-політичних чинників. Я хотів би наголосити, що коли ми говоримо про Вінниччину в цілому, необхідно звернути увагу на динаміку розвитку області протягом останніх трьох років. Зокрема, маємо зріст капітальних інвестицій на 47%, експорт зріс на 64%, експорт до країн ЄС зріс на 88%. Також Вінниччина є лідером в Україні за обсягами виробництва валової сільськогосподарської продукції, індекс промислового виробництва за останні декілька років зріс на 18,5%, а індекс будівельної продукції збільшився на 70%», - зазначив Валерій Коровій.

Серед основних переваг Вінниччини очільник області назвав лідерські позиції у виробництві сільськогосподарської продукції, друге місце в Україні за рівнем реальних зарплат та третє місце за індексом споживчих цін. Окрім того, Вінниччина залишається лідером за кількістю наданих адміністративних послуг, адже за останні кілька років ця цифра зросла втричі.

Також Валерій Коровій озвучив вітальну адресу Президента України Петра Порошенка учасникам та гостям форуму.

У свою чергу, Сергій Моргунов представив учасникам заходу маркетингову стратегію м. Вінниці. За його словами, попри існуючі проблеми, Вінниця зробила неабиякий прорив в плані розвитку соціальної інфраструктури, транспорту, підвищення рівня життя.

«Ми маємо позбавитися “синдрому провінційного міста”: ми виховуємо і ідеологічно пояснюємо людям, що тільки від нас залежить, якою буде Вінниця. Ніхто не приїде з Києва чи Чернівців і не наведе тут лад, окрім нас», - зазначив Сергій Моргунов.

В продовженні обговорення взяв участь Віце-прем’єр-міністр та міністр фінансів Словацької Республіки (2002-2006 та 2010-2012рр.), керівник стратегічної групи радників Прем’єр-міністра України Іван Міклош, який розповів про перспективи економічного розвитку України.

Ще одним учасником обговорення був голова правління Агрохолдингу Миронівський Хлібопродукт Юрий Косюк, який детально зупинився на темі інвестицій в агроінновації як перспективі сталого розвитку Вінниччини.

Президент «UBC Group» Ігор Гуменний наголосив на важливості створення сприятливих умов для ведення бізнесу, а голова Наглядової Ради державної установи «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» UkraineInvest - Ukraine Investment Promotion Office Даніель Білак розповів про актуальну тему розвитку кластерів, які є ефективним механізмом залучення інвестицій. Наостанок, керівник Export Promotion Office/Офіс з Просування Експорту, радник Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Мар’яна Каганяк у своєму виступі розповіла про збільшення глобальної конкурентоздатності українських компаній шляхом державної підтримки бізнесу.

У вітальних промовах почесні гості Форуму побажали присутнім цікавих дискусій, плідних перемовин та напрацювання нових перспективних напрямків економічного та інвестиційного розвитку регіону.

За матеріалами Вінницької ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень